دلقک استیون کینگ هنوز در اوج است/فروش ۹۱ میلیون دلاری دنباله «آن»

قسمت دوم از فیلم ترسناک «آن» که با اقتباس از رمان استیون کینگ ساخته شده است، با اکران در سینماهای آمریکا در سه روز آخر هفته ۹۱ میلیون دلار فروخت. به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان به نقل از مهر، «آن: بخش دوم» محصول برادران وارنر و نیو لایز با فروش ۹۱ میلیون دلاری کارش […]


قسمت دوم از فیلم ترسناک «آن» که با اقتباس از رمان استیون کینگ ساخته شده است، با اکران در سینماهای آمریکا در سه روز آخر هفته ۹۱ میلیون دلار فروخت.

به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان به نقل از مهر، «آن: بخش دوم» محصول برادران وارنر و نیو لایز با فروش ۹۱ میلیون دلاری کارش را شروع کرد و در راس باکس‌آفیس آمریکا نشست.

گرچه فروش این فیلم به اولین اکران «آن» در سال ۲۰۱۷ که ۱۲۳ میلیون دلار در افتتاحیه‌اش بود، نرسید اما این فیلم دومین افتتاحیه پرفروش یک فیلم ترسناک در تاریخ را از آن خود کرد و در عین حال دومین فیلم پرفروش در ماه سپتامبر شد و باز هم پشت سر «آن» قرار گرفت.

فیلم «آن» پرفروش‌ترین فیلم ترسناک تاریخ شده و ۷۰۰ میلیون دلار فروخته است.

«آن: بخش دوم» به کارگردانی اندی ماشیتی، نیاز کمپانی برادران وارنر برای موفقیت در فصل فروش امسال است زیرا این کمپانی با نمایش فیلم‌هایی چون «آشپزخانه»، «گودزیلا: سلطان هیولاها» و «شفت» تابستان بدی را پشت سر گذاشت.

در عین حال «آن: بخش دوم» در دیگر کشورهای جهان نیز ۹۴ میلیون دلار در سه روز اول اکرانش فروخت تا مجموع فروشش را به ۱۸۵ میلیون دلار رسانده باشد.

این فیلم ترسناک از درجه R که ادامه «آن» است البته با نقدهای مثبت به اندازه اولی روبرو نشده و با امتیاز ۶۴ درصد از نقدهای فیلم اصلی که ۸۷ درصد در سایت راتن تومیتوز بود، فاصله گرفته است. در هر حال مخاطبان هنوز به همان اندازه مشتاق هستند.

داستان فیلم ۲۷ سال پس از اتفاق‌های فیلم اول را روایت می‌کند و بچه‌های باشگاه بازندگان که حالا بزرگ شده‌اند، باید بار دیگر با ترس‌های قدیمی خود روبرو شوند زیرا پنی وایز بازگشته است.

در همین حال «فرشته سقوط کرده است» در سومین هفته اکرانش به مکان دوم رانده شد و با فروش ۶ میلیون دلار مجموع فروشش در آمریکا را به ۵۳.۵ میلیون دلار رساند.

«پسرهای خوب» ‌در چهارمین هفته اکرانش با فروش ۵.۴ میلیون دلار دیگر فیلم سوم باکس آفیس آمریکا شد. این فیلم مجموع فروش داخلی خود را به ۶۶.۹ میلیون و فروش جهانی‌اش را به ۸۲.۴ میلیون دلار رساند.

«شیر شاه» هنوز در پنج فیلم اول باکس آفیس جای دارد و با فروش ۴.۲ میلیون دلار دیگر، در هشتمین هفته اکرانش در آمریکا ۵۲۹ میلیون دلار و در مجموع در سراسر جهان ۱.۵۹ میلیارد دلار فروخته است.

فیلم پنجم باکس آفیس «غلبه کننده» ساخته الکس کندریک است که با فروش ۳.۷۵ میلیون دلار در مجموع حدود ۲۴.۷ میلیون دلار فروش داشته است.

«سریع و خشمگین: هابز و شاو» نیز با فروش ۳.۷۲ میلیون دلار دیگر در بازار داخلی آمریکا فیلم ششم شد و در مجموع ۷۱۹.۸ میلیون دلار در سطح جهان فروش کرده است. این فیلم ششمین جایگاه باکس آفیس را در اختیار دارد.