دوستی قوتی‌تر از جنگ معرفی می‎‌شود/ ماجرای واقعی حضور در ویتنام

پیتر فارلی کارگردان «کتاب سبز» برای ساخت فیلم بعدی‌اش با اسکای‌دنس همکاری می‌کند. به گزارش سینما خراسان به نقل از ورایتی، پیتر فارلی که با دریافت جایزه اسکار برای فیلم «کتاب سبز» به عنوان بهترین فیلم تحسین شد، فیلم بعدی‌اش را انتخاب کرد. این فیلمساز قرار است نویسندگی و کارگردانی فیلمی را با اقتباس از […]


پیتر فارلی کارگردان «کتاب سبز» برای ساخت فیلم بعدی‌اش با اسکای‌دنس همکاری می‌کند.

به گزارش سینما خراسان به نقل از ورایتی، پیتر فارلی که با دریافت جایزه اسکار برای فیلم «کتاب سبز» به عنوان بهترین فیلم تحسین شد، فیلم بعدی‌اش را انتخاب کرد.

این فیلمساز قرار است نویسندگی و کارگردانی فیلمی را با اقتباس از کتاب «یک داستان واقعی از دوستی قوی‌تر از جنگ» برای اسکایدنس انجام دهد.

این کتاب نوشته جونا مالی و جان داناهو است و بر مبنای یک ماجرای واقعی از زندگی داناهو نوشته شده است. او نیویورک را سال ۱۹۶۷ ترک کرد و با دوستان دوران کودکی‌اش که سربازان جنگ در ویتنام بودند همراه شد.

برایان کوری و پیت جونز در نوشتن فیلمنامه با فارلی همراهی می‌کنند.

«کتاب سبز» نامزدی ۵ اسکار را کسب کرد و سه اسکار برد که که شامل بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه برای فارلی بود. ماهرشالا علی نیز که بازیگر این فیلم بود اسکار بازیگر مرد نقش مکمل را دریافت کرد. این فیلم در باکس آفیس هم بسیار موفق ظاهر شد و ۳۱۴.۷ میلیون دلار در سراسر جهان فروخت که ۸۵ میلیون دلار آن در باکس آفیس داخلی آمریکا بود. گفته شده این فیلم با بودجه ۲۳ میلیون دلاری ساخته شده بود.