روایت جنگ نرم وظیفه ما در گام دوم انقلاب است

مدیر جدید بنیاد فرهنگی روایت فتح، رویکردهای اصلی و کلان این بنیاد را در آینده تشریح کرد. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، سید محمدیاشار نادری مدیر جدید بنیاد فرهنگی روایت فتح گفت: در وهله اول وظیفه دارم از زحمات همه مدیران بنیاد و انجمن‌های تخصصی تشکر کنم. […]


مدیر جدید بنیاد فرهنگی روایت فتح، رویکردهای اصلی و کلان این بنیاد را در آینده تشریح کرد.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، سید محمدیاشار نادری مدیر جدید بنیاد فرهنگی روایت فتح گفت: در وهله اول وظیفه دارم از زحمات همه مدیران بنیاد و انجمن‌های تخصصی تشکر کنم. ما در این مرحله جدید از حیات بنیاد وظیفه داریم که ضمن حفظ دستاوردهای سال‌های گذشته، که به جرأت بزرگترین منبع و مرجع در حوزه هنر مقاومت کشور است، در بحث جنگ نرم حضور فعال و جدی تری داشته باشیم.

نادری افزود: جنگ امروز جنگ نرم است و دشمنان انقلاب از طریق جنگ نرم امروزه در مرحله‌های گوناگون وارد مقابله و تخاصم با نظام شده‌اند. اگر در ایام جنگ تحمیلی و دفاع مقدس شهید و جانباز می‌دادیم، امروز هم در عرصه جنگ نرم شهید و جانباز داریم و به نوعی مبارزه ادامه دارد، با این تفاوت که اگر در گذشته تهدید دشمن با موشک و توپ و خمپاره بود امروزه نوع مبارزه عوض شده و خانواده و فرزندان در معرض این تهدیدات هستند حال در این میدان و جدال نابرابر، عده‌ای مردانه در حال جنگیدن هستند و خدا را شکر جبهه فرهنگی انقلاب نیز در خط مقدم این پیکار است و خوب عمل می‌کند.

وی اضافه کرد: اکنون در جنگ نرم ما به مرز توانمندی رسیده‌ایم و به فرموده مقام معظم رهبری دشمن در جنگ نرم هم از ما شکست خورده و نتوانسته است کاری از پیش ببرد. به عنوان مثال اربعین حسینی و پیاده روی عشاق سید الشهدا (ع) مهمترین نمونه برای شکست دشمن در جنگ نرم است. از دیگر موارد شکست دشمن حضور فعال اقشار مختلف مردم در کاروان‌های زیارتی راهیان نور است که رزمندگان و شهدای مدافع حرم دست پرورده و در امتداد همین جریان‌ها هستند.

نادری درباره رویکرد جدید بنیاد فرهنگی روایت فتح گفت: امروزه در آستانه دهه پنجم انقلاب، ابزارهای مقابله با دشمن تغییر کرده است و رسالت امروز روایت فتح شبهه زدایی و گره گشایی ذهنی از جامعه و رفع اثرات مخرب تلقین‌های منفی دشمن در جامعه است که هدف دشمن از این کار، ناکارآمد جلوه دادن جریان انقلاب اسلامی است.

مدیر بنیاد روایت فتح همچنین بیان کرد: رویکرد دیگر بنیاد، روایت فعالیت‌های حاضر است. امروز فرزندان انقلاب چهل هزار پروژه محرومیت زدایی را در سراسر کشور در حال انجام و بهینه سازی دارند و ما باید راوی خدمات مجاهدت گونه این عزیزان نیز باشیم.

وی در پایان سخنانش گفت: بنیاد فرهنگی روایت فتح با انجمن‌های تخصصی خود در حوزه‌های هنری مانند سینما، تئاتر، تجسمی، انتشارات و… این توان را دارد که راوی دستاوردهای انقلاب باشد و بتواند اسلوب و شیوه متفاوتی از فناوری نرم هویت ساز نظیر اردوهای راهیان نور ارائه دهد. بنده به عنوان خادم هنرمندان متعهد به آرمان‌های انقلاب اعلام می‌کنم که بنیاد فرهنگی روایت فتح با تمام توان تخصصی، فنی، لجستیکی، مادی و معنوی خود در خدمت جوانان هنرمند متعهد انقلابی قرار می‌گیرد و ان شاء الله به عنوان مرکزی برای جریان سازی فرهنگ، هنر و رسانه انقلاب اسلامی فعالیت‌های خود را ادامه خواهد داد.

سید محمدیاشار نادری با حکم سردار غیب پرور جایگزین محمد حبیبی شد و هدایت بنیاد فرهنگی روایت فتح را بر عهده گرفت.