«رگ» ایوب آقاخانی تمام شد/ اثری برای اجرا در تئاتر شهر

ایوب آقاخانی اعلام کرد که نگارش نمایشنامه «رگ» با موضوع تاریخ معاصر ایران به پایان رسید و این اثر سال جاری در مجموعه تئاتر شهر اجرا خواهد شد. به گزارش سینما خراسان، ایوب آقاخانی مؤسس و سرپرست گروه تئاتر «پوشه»، از اتمام نمایشنامه «رگ» پس از حدود یک سال و نیم از نزدیک‌شدنش به ایده […]


ایوب آقاخانی اعلام کرد که نگارش نمایشنامه «رگ» با موضوع تاریخ معاصر ایران به پایان رسید و این اثر سال جاری در مجموعه تئاتر شهر اجرا خواهد شد.

به گزارش سینما خراسان، ایوب آقاخانی مؤسس و سرپرست گروه تئاتر «پوشه»، از اتمام نمایشنامه «رگ» پس از حدود یک سال و نیم از نزدیک‌شدنش به ایده اولیه، که مسأله‌ای بزرگ اما تقریباً فراموش‌شده در تاریخ ایران است، خبر داد.

این نمایشنامه که قرار است به‌عنوان جدیدترین تولید گروه تئاتر «پوشه» (مؤسسه پوشه هنر پارس) امسال در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه برود. با وجود حفظ رویکرد همیشگی گروه تئاتر «پوشه» در زمینه‌ تولید آثار اجتماعیِ معاصر، «رگ» اثری متفاوت در کارنامه‌ آقاخانی خواهد بود؛ به‌خصوص از این منظر که اصل واقعه‌ جاری در نمایشنامه اقتباسی از تاریخ معاصر ایران و مربوط به دهه‌ ۲۰ است.

ایوب آقاخانی پیش از این در نمایشنامه «نام همه‌ی مصلوبان عیسی است»، که در سال ۱۳۹۲ در تماشاخانه ایرانشهر اجرا شد، به این به قول خودش پرالتهاب‌ترین دهه تاریخ معاصر ایران از زاویه‌ای دیگر نزدیک شده بود و اینک نمایشنامه‌ «رگ» که به واقعه‌ای در مرز ایران و شوروی می‌پردازد به‌نظر نمایشنامه‌ای با رویکرد ملی و با عزم پرداخت به یک واقعه‌ بزرگ تاریخی در زمینه‌ تقدیس دفاع از وطن است.

نمایشنامه «رگ» بر اساس طرح ایوب آقاخانی توسط خود او، فرهاد امینی و ویدا دانشمند نگاشته شده است.