«سارا» به جشنواره «هیدالگو» مکزیک می‌رود

فیلم مستند «سارا» به کارگردانی هادی شریعتی به بخش مسابقه جشنواره «هیدالگو» مکزیک راه پیدا کرد. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم «هیدالگو» از ۴ تا ۸ تیرماه ۱۳۹۸ در کشور مکزیک برگزار می‌شود و فیلم مستند «سارا» ساخته هادی شریعتی در […]


فیلم مستند «سارا» به کارگردانی هادی شریعتی به بخش مسابقه جشنواره «هیدالگو» مکزیک راه پیدا کرد.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم «هیدالگو» از ۴ تا ۸ تیرماه ۱۳۹۸ در کشور مکزیک برگزار می‌شود و فیلم مستند «سارا» ساخته هادی شریعتی در بخش مسابقه جشنواره روی پرده می‌رود.

این فیلم برنده نشان برنز بهترین فیلم خارجی از جشنواره بین‌المللی فیلم «کویین‌پالم» آمریکا و نشان ویژه بهترین مستند جشنواره LACK CITY هند شده و در بخش مسابقه جشنواره DMZ Docs کره‌جنوبی نیز به نمایش درآمده است.

در خلاصه موضوع مستند «سارا» آمده است: «فیلمساز در روز تولد فرزندش از صحبت‌های پزشک متوجه نابینایی دخترش می‌شود، اما او و همسرش کم‌کم متوجه می‌شوند که چشم راست او بینایی مختصری دارد. آنها به واقعیت نگاه می‌کنند و شروع به ضبط زندگی او می‌کنند. یک روز سارا تلاش می‌کند کبوتر را از قفس آزاد کند. روز دیگر او به آرامی پیاده می‌رود. در اینجا زندگی او در زمان‌های مختلف نقاشی شده است … .»

این فیلم توسط فرشاد فداییان تدوین شده است و دیگر عوامل ساخت آن عبارتند از تصویر: هادی شریعتی، حمیده شریعتی و محمد مجلل، صدابردار: محمدجواد یمقی، صداگذار: حسین قورچیان، آهنگساز: علیرضا چولایی، عکاس: محسن ساربانی، مدیر تولید: ابوذر کبیری، طراحی پوستر: فراز فداییان.

مستند «سارا» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است.