سریال «دکتر ژیواگو» در راه است/ روایتی امروزی از داستان پاسترناک

کمپانی «وایلد بانچ» قصد دارد تا یک سریال جدید با اقتباس از رمان مشهور «دکتر ژیواگو» بسازد. به گزارش سینما خراسان به نقل از هالیوود ریپورتر، یک سریال هشت قسمتی توسط کمپانی «وایلد بانچ تی‌وی» فرانسه و «وایکینگ» ساخته می‌شود. این رمان مشهور روسی این بار در هشت اپیزود یک ساعته روی آنتن می‌رود. این […]


کمپانی «وایلد بانچ» قصد دارد تا یک سریال جدید با اقتباس از رمان مشهور «دکتر ژیواگو» بسازد.

به گزارش سینما خراسان به نقل از هالیوود ریپورتر، یک سریال هشت قسمتی توسط کمپانی «وایلد بانچ تی‌وی» فرانسه و «وایکینگ» ساخته می‌شود.

این رمان مشهور روسی این بار در هشت اپیزود یک ساعته روی آنتن می‌رود.

این سریال با همکاری بریل و سو ورچو با همکاری کمپانی «هارتس‌وود فیلمز» که از سازندگان «دراکولا» و «شرلوک» بودند و کمپانی فاز آلن که سازنده «رابین هود» بود، ساخته می‌شود.

فیلم سال ۱۹۶۶ با بازی عمر شریف و جولی کریستی که با اقتباس از این رمان مشهور ساخته شد، ۵ جایزه اسکار برد.

مایکل هرتس از کمپانی وایکینک که از سازندگان این سریال خواهد بود گفته است این درام تاریخی به ماجرایی امروزی بدل می‌شود.

وی گفته است: بسیاری از مردم امروز از جنگ‌های مختلف به رنج افتاده‌اند و این پروژه قصد دارد تا مرزهای فیلم‌سازی را گسترش دهد و داستان بزرگ «دکتر ژیواگو» و سفرش در ماجراهای انقلاب و آزادی خواهی را بیشتر به مسائل امروز پیوند بزند و از داستان‌های آمریکای لاتین تا خیابان‌های پاریس نقل کند.

در سال ۲۰۰۲ یک مینی‌سریال ۳ قسمتی از این رمان توسط تلویزیون بریتانیا ساخته شد که جیاکومو کامپیوتی کارگردانی آن را برعهده داشت و کایرا نایتلی و هانس متیسون بازیگران آن بودند.