سومین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور هنر دفاع آغاز شد

اهواز- همزمان با حضور کاروان های راهیان نور در خوزستان، سومین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور با عنوان «هنر دفاع» آغاز شد. به گزارش سینما خراسان، پیش از ظهر امروز سه شنبه، همزمان با حضور کاروان‌های راهیان نور در خوزستان، سومین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور با عنوان «هنر دفاع» با دبیری علی […]


اهواز- همزمان با حضور کاروان های راهیان نور در خوزستان، سومین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور با عنوان «هنر دفاع» آغاز شد.

به گزارش سینما خراسان، پیش از ظهر امروز سه شنبه، همزمان با حضور کاروان‌های راهیان نور در خوزستان، سومین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور با عنوان «هنر دفاع» با دبیری علی اصغر جعفری، رئیس سازمان هنری و سینمایی دفاع مقدس کشور در یادمان‌های دفاع مقدس خوزستان آغاز شد.

دبیر سومین همایش ملی هنر دفاع در این مراسم با اشاره به حضور هنرمندان برتر تئاتر خیابانی دفاع مقدس گفت: پس از برگزاری موفق دو دوره همایش امسال با هدف ترویج فرهنگ و هنر دفاع مقدس و رونق بخشی به جریان عظیم و مردمی راهیان نور از ۲۷ اسفند ۹۷ تا ۱۲ فروردین ۹۸ در یادمان‌های دفاع مقدس میزبان زائرین سرزمین‌های نور در خوزستان هستیم.

جعفری افزود: نمایش‌های منتخب آثاری فاخر و متناسب با اهداف همایش هستند که با برنامه ریزی های به عمل آمده بیشترین اجراها را در یادمان شلمچه خواهیم داشت.

وی بیان کرد: نمایش‌های «۵۵ دقیقه» به کارگردانی مجتبی خلیلی از اصفهان، «نسیم» به کارگردانی حسام الدین شریعتمداری از لرستان، «هفت سین» به کارگردانی مالک آبسالان از ایلام، «دیروز تو، امروز ما» به کارگردانی معصومه عموری از خوزستان، «راز دیوان» به کارگردانی محمود عیسی پور از البرز، توسط هیئت کارشناسی و داوری برای حضور در سومین همایش انتخاب شدند همچنین مصطفی بوعذار هنرمند شناخته شده تئاتر کشور به عنوان مجری طرح و دبیر اجرایی سومین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور با نام هنر دفاع، همکاری دارد.

به گزارش سینما خراسان، این همایش به همت سازمان هنری و سینمایی دفاع مقدس کشور و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس برای سومین دوره در سطح یادمان‌های دفاع مقدس خوزستان برگزار می‌شود.