شبی باشکوه برای موسیقی هورامی/آلبوم کوسالان رونمایی شد

سنندج – طی مراسمی و به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان شبی باشکوه برای موسیقی هورامی با حضور جمع زیادی از پیشکسوتان این عرصه رقم خورد. به گزارش سینما خراسان، پنج شنبه شب پردیس سینمایی بهمن سنندج میزبان خیل عظیمی از فعالان و پیشکسوتان و همچنین علاقمندان موسیقی هورامی بود و جمعیت زیادی […]


سنندج – طی مراسمی و به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان شبی باشکوه برای موسیقی هورامی با حضور جمع زیادی از پیشکسوتان این عرصه رقم خورد.

به گزارش سینما خراسان، پنج شنبه شب پردیس سینمایی بهمن سنندج میزبان خیل عظیمی از فعالان و پیشکسوتان و همچنین علاقمندان موسیقی هورامی بود و جمعیت زیادی گردهم آمده بودند تا در مراسم رونمایی آلبوم موسیقی کوسالان حضور داشته باشند.

سالن ۶۰۰ نفره پردیس سینمایی بهمن سنندج میزبان بیش از ۹۰۰ نفر بود و به دلیل محدودیت جا، جمع زیادی ایستاده حدود سه ساعت از این مراسم را نظاره گر بودند.

در جمع حاضران در پردیس سینمایی بهمن سنندج شماری از پیشکسوتان و افراد صاحب نام عرصه موسیقی هورامی نیز حضور داشتند و از سوی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان نیز از این افراد تقدیر و تجلیل شد.

معاون اقتصادی استاندار کردستان، اعضای شورای اسلامی شهر سنندج و شماری از مدیران ادارات و سازمان‌هایی دولتی استان کردستان نیز از دیگر حاضران در این مراسم با شکوه بودند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در ابتدای این مراسم گفت: خدمت به فرهنگ و هنر منطقه هورامان و دیگر ظرفیت‌های فرهنگی استان کردستان یکی از رسالت‌های مهم حوزه هنری در استان است.

امین مرادی ادامه داد: حوزه هنری انقلاب اسلامی خانه امید همه هنرمندان استان کردستان است و ما علیرغم تمامی محدودیت‌های مالی و اعتباری همواره در خدمت این قشر مهم و تأثیرگذار هستیم.

وی بیان کرد: هورامان و موسیقی این خطه دارای غنای ویژه ای است و به همین دلیل باید توجه خاصی نیز نسبت به این ظرفیت و استعداد صورت گیرد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: تهیه و تدوین آلبوم موسیقی هورامان اقدامی بنیادی در راستای توجه به ظرفیت‌های فرهنگی و هنری این منطقه است.

حسین فیروزی معاون امور اقتصادی استاندار کردستان نیز در سخنانی در این مراسم با اشاره به اهمیت جایگاه و موقعیت منطقه هورامان، عنوان کرد: توجه به تمامی ظرفیت‌های خوب استان کردستان در تمامی بخش‌ها یکی از نیازهای لازم و ضروری است.

وی گفت: تلاش در راستای معرفی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری در استان کردستان با هدف تقویت و توسعه بخش گردشگری یکی از نیازهای لازم و ضروری است.

در ادامه این مراسم از محمد حسین کیمنه ای، محمد امین خواشتی، فتح الله امینی، جلال هرسینی، جهانبخش نوسودی و جمیل احمدی به عنوان پیشکسوتان عرصه موسیقی هورامی تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

در ادامه این مراسم چند نفر از هنرمندان و شاعران هورامی زبان نیز به اجرای برنامه پرداختند و در پایان از آلبوم موسیقی کوسالان اثر هیوا شاه محمدی رونمایی شد.

آلبوم موسیقی کوسالان اثر هیوا شاه محمدی به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی و در تیراز هزار ۱۰۰ نسخه روانه بازار شده است که در جریان برگزاری مراسم رونمایی بخش زیادی از این اثر به فروش رفت.