«شرقی غمگین» و پیمانی که شکسته شد/ وفاداری به یک عشق از دست رفته

دیدن فیلم-تئاتر «شرقی غمگین» نوشته سجاد افشاریان و کارگردانی سعید زارعی که اثری عاشقانه و نوستالژیک به حساب می آید، گزینه مناسبی برای علاقه مندان به تئاتر در ایام نوروز است. به گزارش سینما خراسان، علاقه مندان به تئاتر و هنرهای نمایشی می‌توانند در ایام تعطیلات نوروز به دیدن فیلم-تئاترهای مختلف بنشینند. فیلم تئاتر «شرقی […]


دیدن فیلم-تئاتر «شرقی غمگین» نوشته سجاد افشاریان و کارگردانی سعید زارعی که اثری عاشقانه و نوستالژیک به حساب می آید، گزینه مناسبی برای علاقه مندان به تئاتر در ایام نوروز است.

به گزارش سینما خراسان، علاقه مندان به تئاتر و هنرهای نمایشی می‌توانند در ایام تعطیلات نوروز به دیدن فیلم-تئاترهای مختلف بنشینند. فیلم تئاتر «شرقی غمگین» نوشته سجاد افشاریان و کارگردانی سعید زارعی از جمله آثاری است که می‌توان برای دیدن انتخاب کرد.

این اثر نمایشی یک عاشقانه نوستالژیک درباره وفاداری به یک عشق از دست رفته است. «شرقی غمگین» درباره علی عشقی، مرد جوانی است که نتوانسته رفتن محبوبش را تاب بیاورد و در این میان دست به یک خودویرانگری می‌زند، او از ۲ سال قبل که عشقش او را ترک کرده پایش را از خانه بیرون نگذاشته و تنها با دوستش سعید که با هم در یک خانه زندگی می‌کنند، ارتباط دارد.

در روزگاری که تعریف عشق بین جوانان فرسنگ‌ها با گذشته‌های نه چندان دور فاصله دارد به تصویر کشیدن امثال علی عشقی و سوگواری که برای عشق از دست رفته‌اش دارد در عین تلخ بودن، گرم و دلنشین است.

اما «شرقی غمگین» نمایشی درباره رفاقت نیز است یک رفاقت صمیمانه و اصیل و پایبندی به قولی مردانه که البته در پایان نقض می‌شود.

در این نمایش سجاد افشاریان و هومن شاهی به ایفای نقش می‌پردازند. جان دادن به کاراکتر علی عشقی بسیار وابسته به حضور سجاد افشاریان در این نقش است. او که خودش نویسنده اثر نیز است با لحن خاص صدا، ظاهر آشفته و اشعار عاشقانه ای که از ته دل می‌خواند به درستی نقش این عاشق به آخر خط رسیده را ایفا می‌کند.

هومن شاهی نیز در نقش سعید دوست علی عشقی در اولین تجربه حضورش در تئاتر موفق عمل می‌کند و به عنوان یک کاراکتر مکمل پا به پای علی عشقی جلو می‌آید.

نمایش «شرقی غمگین» سال ۹۶ در ۲ نوبت در تماشاخانه پالیز و پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه رفت که در هر ۲ اجرا مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

فیلم-تئاترها این روزها در اکثر شهر کتاب‌ها، فروشگاه‌های فروش فیلم‌های شبکه نمایش خانگی و بعضی کتاب‌فروشی‌های معتبر قابل خرید هستند همچنین علاقه مندان می‌توانند با خرید اینترنتی، این محصولات را با قیمت مناسب‌تری تماشا کنند.