شل سیلور استاین فقید از مترجم خود روی صحنه تئاتر تجلیل کرد

مراسم بزرگداشت رضی هیرمندی مترجم آثار شل سیلور استاین عصر روز دوشنبه ۱۰ تیر با اجرای نمایش «عموی عجیب بزرگ کوچیک من» به کارگردانی ناصر آویژه در سالن بوستان مرکز تئاتر کانون برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان، عصر روز دوشنبه ۱۰ تیر سالن بوستان مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش […]


مراسم بزرگداشت رضی هیرمندی مترجم آثار شل سیلور استاین عصر روز دوشنبه ۱۰ تیر با اجرای نمایش «عموی عجیب بزرگ کوچیک من» به کارگردانی ناصر آویژه در سالن بوستان مرکز تئاتر کانون برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان، عصر روز دوشنبه ۱۰ تیر سالن بوستان مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در بوستان لاله میزبان اجرای افتتاحیه نمایش «عموی عجیب بزرگ کوچیک من» نوشته گیتا داودی و طراحی و کارگردانی ناصر آویژه بود. در این اجرا که با حضور خانواده‌ها و همچنین نویسندگان و شعرای ادبیات کودک و نوجوان به صحنه رفت از رضی هیرمندی مترجم آثار شل سیلور استاین تجلیل به عمل آمد.

پیش از آغاز اجرای نمایش، رضی هیرمندی چند جلد از ترجمه آخرین اثر سیلور استاین با عنوان «با همه چی» را امضا و در اختیار مخاطبان قرار داد.

نمایش «عمومی عجیب بزرگ کوچیک من» که نمایشی ویژه کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها است با بازی مریم آشوری، ماهک فتاح‌پور، ناصر آویژه، مهرداد باقری، شاهین گل‌کار، محمد اله‌دادی، سبا سلیمانی و رها آویژه به صحنه رفت و پس از آن ناصر آویژه که در نمایش نقش شل سیلور استاین را ایفا می‌کرد، رو به مخاطبان اظهار کرد: من شل سیلور استاین متولد ۱۹۳۰ در شیکاگو هستم که در سال ۱۹۹۹ بر اثر سکته قلبی درگذشتم. کتاب‌های زیادی برای بچه‌ها نوشتم، ترانه نوشتم و نقاشی کردم.

وی ادامه داد: کتاب‌های من به زبان‌های مختلف مخصوصاً فارسی ترجمه شد و فردی که من را به مخاطبانی ایرانی معرفی کرد کسی نیست جز رضی هیرمندی.

رضی هیرمندی در میان تشویق مخاطبان حاضر در سالن روی صحنه حضور پیدا کرد و بعد از دریافت شاخه‌های گل سرخ از سوی بازیگران کودک و نوجوان نمایش «عموی عجیب بزرگ کوچیک من»، گفت: اگر شل سیلور استاین به جامعه ایران معرفی شد، من تنها نبودم. نشر هستان، نشر افق، همسرم، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و همچنین شما خوانندگان کتاب‌های شل سیلور استاین باعث شناخته شدن این نویسنده در ایران شدید که از همه سپاسگزارم.

در پایان این مراسم که با حضور هنرمندانی چون مجید قناد دبیر بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، اصغر فریدی ماسوله، احمد پوری، مهدی حجوانی، علی اصغر سیف‌آبادی، منصور عظیمی و تعدادی دیگر از شعرا و نویسندگان ادبیات کودک و نوجوان برگزار شد، ناصر آویژه تأکید کرد: ما از امشب کمپینی را با عنوان «یک شب، یک نمایش، یک نویسنده» راه‌اندازی کردیم که طی آن هر شب از اجرای نمایش «عموی عجیب بزرگ کوچیک من» با حضور یک نویسنده به صحنه می‌رود.