صداپیشه «چاملی» در «تنسی تاکسیدو» درگذشت

بازیگری که صداپیشگی نقش چاملی در سریال کارتونی «تنسی تاکسیدو» را برعهده داشت در ۹۳ سالگی درگذشت. به گزارش سینما خراسان به نقل از هالیوود ریپورتر، بردلی بولک بازیگر قدیمی که در فیلم کریسمسی تلویزیون با نام «سال بدون سانتا کلاوس» نیز بازی کرده بود و صداپیشگی شخصیت چاملی، گراز دریایی محبوب انیمیشن «تنسی تاکسیدو» […]

بازیگری که صداپیشگی نقش چاملی در سریال کارتونی «تنسی تاکسیدو» را برعهده داشت در ۹۳ سالگی درگذشت.

به گزارش سینما خراسان به نقل از هالیوود ریپورتر، بردلی بولک بازیگر قدیمی که در فیلم کریسمسی تلویزیون با نام «سال بدون سانتا کلاوس» نیز بازی کرده بود و صداپیشگی شخصیت چاملی، گراز دریایی محبوب انیمیشن «تنسی تاکسیدو» را برعهده داشت در نیویورک درگذشت.

کارتون «تنسی تاکسیدو» در دهه ۱۹۶۰ شهرتی جهانی داشت و در کشورهای مختلف روی آنتن رفته بود و بولک در آن در نقش چاملی خنگ در کنار تنسی پنگوئن ظاهر شده بود.

بولک همچنین در ۲۲ اکتبر ۱۹۶۲ و در شبی که جان اف کندی نطق رادیویی- تلویزیونی‌اش را درباره بحران موشکی کوبا ارایه کرد، در کمدی زنده تلویزیونی «اولین خانواده» در نقش نیکیتا خروشچف رهبر فقید شوروی ظاهر شده بود.

وی صداپیشگی نقش‌های مختلفی را در برنامه‌های تلویزیونی برعهده داشت.

کارتون «تنسی تاکسیدو و داستان‌هایش» از شبکه سی‌بی‌اس در سال‌های ۶۶-۱۹۶۳ پخش می‌شد و دو شخصیت اصلی آن یعنی یک پنگوئن به نام تنسی تاکسیدو و یک گراز دریایی به نام چاملی ساکن باغ وحش مگاپولیس بودند و وقتی با مشکلی روبه رو می‌شدند به سراغ دوستشان آقای ووپی می‌رفتند که پاسخ همه سوال‌ها را می‌دانست.

در عین حال مدیر باغ وحش مگاپولیس شخصی عصبی و تند مزاج به نام استنلی لوینگستون که دستیاری به نام فلانکی داشت، همیشه آن‌ها را تعقیب می‌کرد.

هر وقت که پروفسور ووپی راه حل مشکلات را برای تنسی و چاملی شرح می‌داد، تنسی با گفتن «آقای ووپی تو بهترینی!» از او تشکر می‌کرد. سپس آن دو با اطلاعات جدیدی که از آقای ووپی کسب کردند و با تکیه‌کلام معروف «تنسی تاکسیدو هرگز شکست نمی‌خورد» دنبال حل مشکل‌شان می‌رفتند.

در این انیمیشن لری استروچ در نقش ووپی صداپیشگی می‌کرد.

در نسخه فارسی این انیمیشن مهدی آژیر شخصیت تنسی تاکسیدو، ظفر گرایی شخصیت چاملی، شهروز ملک‌آرایی شخصیت آقای ووپی و کنعان کیانی شخصیت استنلی را دوبله کرده‌اند.