«طبیعت خودبسنده» روی دیوار گالری «شمیس» رفت

آثار نقاشی سمیرا زینتی در نمایشگاه گروهی «طبیعت خودبسنده» در گالری «شمیس» به نمایش درآمده است. به گزارش سینما خراسان، ۶ تابلوی نقاشی با موضوع طبیعت و با تکنیک رنگ و روغن از سمیرا زینتی در قالب نمایشگاه گروهی «طبیعت خودبسنده» در گالری «شمیس» به نمایش درآمده است. این نمایش از روز ۳ فروردین افتتاح […]


آثار نقاشی سمیرا زینتی در نمایشگاه گروهی «طبیعت خودبسنده» در گالری «شمیس» به نمایش درآمده است.

به گزارش سینما خراسان، ۶ تابلوی نقاشی با موضوع طبیعت و با تکنیک رنگ و روغن از سمیرا زینتی در قالب نمایشگاه گروهی «طبیعت خودبسنده» در گالری «شمیس» به نمایش درآمده است. این نمایش از روز ۳ فروردین افتتاح شده و تا روز پنجشنبه ۹ اسفند برپا است. آرزو زند، آتیه قلندری، بهاره شورگشتی، الیشا خانی، فاطمه زارعی‌نژاد، همایون حیاتی، مهناز جاوی، نسیم نادری، نازنین خالقی، نیلوفر کمالی، پروا کارخانه، راضیه عسکرزاده، ستاره تاجی، ترمه علوی، هانیه مشیری، سپیده سپیدان، سعید دولتی و زهره عبدالهی دیگر هنرمندانی هستند که آثارشان در نمایشگاه «طبیعت خودبسنده» به نمایش گذاشته شده است.

در توضیح نمایشگاه «طبیعت خودبسنده» چنین آمده است: «خودبسندگی، معادلی با ته مایه فلسفی برای ساختارهایی است که بدون حضور انسانِ (دخالت گر) تواناییِ بازسازی، باززایی و ترمیم دارند. طبیعت از این دسته است. نخستین مواجهه نقاش با ساختارهای خودبسنده اما، تلاش برای درک و شناخت این پدیده ها به منظور کشف مکانیسم شکل گیری فنومن هاست. در این سیستم ها، همواره شاهد بازسازی و باززایی نیستیم، گاهی، حرکتِ عمومی یک ساختارِ خودبسنده بر خلاف آنچه ما تصور می‌کنیم به سوی خودویرانگری ست.»

علاقه‌مندان برای بازدید از نمایشگاه «طبیعت خودبسنده» می‌توانند از ساعت ۱۸ تا ۲۱ به گالری «شمیس» واقع در خیابان شهید اندرزگو، کوچه دانیالی، پلاک ۸ مراجعه کنند.