طراحی پوسترهای سینمایی پسرفت داشته است

ابراهیم حقیقی گرافیست، طراح و دبیر جشنواره هنرهای تجسمی فجر عنوان کرد که طراحی پوسترهای سینمایی پسرفت داشته است. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی پنجمین جشنواره «هنر مقاومت»، ابراهیم حقیقی گرافیست، طراح و دبیر جشنواره هنرهای تجسمی فجر به همراه هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از […]


ابراهیم حقیقی گرافیست، طراح و دبیر جشنواره هنرهای تجسمی فجر عنوان کرد که طراحی پوسترهای سینمایی پسرفت داشته است.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی پنجمین جشنواره «هنر مقاومت»، ابراهیم حقیقی گرافیست، طراح و دبیر جشنواره هنرهای تجسمی فجر به همراه هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آثار منتخب پنجمین جشنواره «هنر مقاومت» بازدید کردند.

ابراهیم حقیقی در حاشیه این بازدید گفت: آثار این جشنواره مرا به وجد آورد و شگفت زده ام کرد. اذعان می کنم که بسیاری از آثار این نمایشگاه باکیفیت و در سطح هنری بالایی قرار دارند. به طور مثال در برخی رشته ها مثل عکس یا کاریکاتور شاهد آثار خوبی بودم به ویژه در بخش عکس و تصاویری که بانوان با موضوع زن ایرانی ثبت کرده بودند.

طراح سیمرغ جشنواره فیلم فجر افزود: پیش از این درباره گرافیک و به ویژه پوستر در کشور بسیار نگران و مایوس بودم و گرافیک شلخته و سطح نازل و بی کیفیت بسیاری از تبلیغات شهری از بقالی ها گرفته تا بیلبوردهای شهری مرا به طور کلی نگران کرده بود، اما با دیدن آثار جوانان گرافیست و طراحان حاضر در نمایشگاه به جرات می توانم بگویم که باید در افکارم تجدید نظر جدی کنم چرا که آثار با کیفیت و جذابی را به ویژه در بخش پوستر این نمایشگاه شاهدبودم.

وی همچنین با انتقاد از شرایط گرافیک پوسترهای سینمایی کشور گفت: در بحث پوسترهای سینمایی کشور و به طور کلی تبلیغات فیلم ها متاسفانه دچار پسرفت هستیم که این موضوع به نظر من ۲ عامل اصلی دارد یکی مفاهیم سخیف و مبتذل فیلم ها که در پوستر این فیلم ها هم به وضوح شاهد این مورد هستیم و عامل دیگر کج سلیقگی طراحان پوستر فیلم ها که این ۲ عامل باعث اصلی رکود و پسرفت کاملا مشهود گرافیک پوسترهای سینمای کشور است. هرچند که خوشبختانه من با دیدن آثار جوانان حاضر در این جشنواره بسیار امیدوار شدم که این نسل جدید مستعد بتواند با هدایت درست در آینده حرفی برای گفتن داشته باشد و آینده هنر و گرافیک ایران را تعالی ببخشد.

حقیقی درباره طراحی منحصر به فرد و خاص نمایشگاه پنجمین دوره جشنواره «هنر مقاومت» عنوان کرد: با دیدن فضای بدیع و خلاقانه این نمایشگاه به وجد آمدم چراکه باساده ترین مصالح به شیوه ای کاملا نو و بدیع پیام اصلی و مضمون نهفته در نمایشگاه به بازدیدکننده القا می شود. چرخش درست و فضای مناسب این نمایشگاه به بازدید کننده این امکان را می دهد که به راحتی در فضاهای اختصاصی بخش های نمایشگاه بچرخد و از نزدیک جزییات کارها را با نورپردازی مناسب ببیند. تمامی این موارد جزو فاکتورهایی است که یک نمایشگاه آثار هنرهای تجسمی می بایست دارا باشد و خوشحالم که با حضور در این نمایشگاه از نزدیک شاهد فعالیت های برگزار کنندگان جشنواره و اکران مناسب آثار این جشنواره موضوعی بودم.

نمایشگاه آثار منتخب پنجمین جشنواره «هنر مقاومت» تا بیست و چهارم بهمن ماه در سالن شماره ۲ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان میزبان علاقمندان است.

عکس کنار خبر از مهران نفیسی است.