«طلسم» یک اتفاق در سینمای ایران بود/ لزوم دیده شدن آثار ماندگار

پرویز پورحسینی بازیگر فیلم «طلسم» که نسخه مرمت شده آن در سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درمی‌آید، حفظ میراث سینمایی را یک ضرورت دانست. به گزارش سینما خراسان به نقل از ستاد خبری سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، «کلاسیک مرمت شده» یکی از بخش‌های جانبی جشنواره جهانی فیلم فجر است که در ادوار […]


پرویز پورحسینی بازیگر فیلم «طلسم» که نسخه مرمت شده آن در سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درمی‌آید، حفظ میراث سینمایی را یک ضرورت دانست.

به گزارش سینما خراسان به نقل از ستاد خبری سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، «کلاسیک مرمت شده» یکی از بخش‌های جانبی جشنواره جهانی فیلم فجر است که در ادوار گذشته توانسته با استقبال مخاطبان رو به رو شود و امسال در دوره سی و هفتم «دونده» به کارگردانی امیر نادری، «دیده بان» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا، «طلسم» به کارگردانی داریوش فرهنگ، «جاده‌های سرد» به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی و «پرده آخر» به کارگردانی واروژ کریم مسیحی آثار ایرانی این بخش هستند.

«طلسم» به کارگردانی داریوش فرهنگ با حمایت و همکاری فیلمخانه ایران آماده نمایش در بخش «کلاسیک مرمت شده» شده است. این فیلم سال ۱۳۶۵ با بازی بازیگرانی همچون جمشید مشایخی، سوسن تسلیمی، پرویز پورحسینی، آتیلا پسیانی ساخته شد.

پرویز پورحسینی بازیگر این اثر با تاکید بر اینکه مرمت آثار کلاسیک سینمای ایران یک ضرورت است، گفت: فیلم‌هایی مانند «طلسم» جزو آثار ماندگار تاریخ سینمای ایران هستند و دوباره دیده شدنشان با کیفیت خوب می‌تواند برای نسل بعدی سینماگران بسیار مفید است.

بازیگر فیلم «کمال الملک» ورود به عرصه فیلمسازی در دهه ۶۰ را بسیار مشکل‌تر از امروز ارزیابی و عنوان کرد: در حال حاضر با دوربین‌های دیجیتال فیلمسازی راحت‌تر شده تا آنجا که کافی است سرمایه‌ای را تهیه کنی و فیلمت را بسازی.

پورحسینی ساخت فیلم سینمایی «طلسم» را یک اتفاق مثبت در سینمای ایران دانست و گفت: در آن دوره گروهی حرفه‌ای و کاربلد دور هم جمع شدند که هر کدامشان درست در جای مناسب قرار گرفته بودند.

سی‌وهفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ۱۸ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ (۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.