طهران‌گردی نوروزی با «یرماکوف»/ «توازی یا تلافی»‌ آغار می‌شود

نمایشگاه‌های هنری در روزهای پایانی تعطیلات نوروزی هنوز برقرار هستند؛ نمایشگاه انفرادی نقاشی ساناهین باباجانیان با عنوان «توازی یا تلافی؟» نیز در آخرین روز تعطیلات افتتاح خواهد شد. به گزارش سینما خراسان، در روزهای پایانی تعطیلات نوروزی، هنوز تعدادی از نمایشگاه‌های هنری برپا هستند و تعداد اندکی از گالری‌ها نیز برای روز جمعه ۱۶ فروردین […]


نمایشگاه‌های هنری در روزهای پایانی تعطیلات نوروزی هنوز برقرار هستند؛ نمایشگاه انفرادی نقاشی ساناهین باباجانیان با عنوان «توازی یا تلافی؟» نیز در آخرین روز تعطیلات افتتاح خواهد شد.

به گزارش سینما خراسان، در روزهای پایانی تعطیلات نوروزی، هنوز تعدادی از نمایشگاه‌های هنری برپا هستند و تعداد اندکی از گالری‌ها نیز برای روز جمعه ۱۶ فروردین مراسم افتتاحیه دارند؛ مثل نمایشگاه انفرادی نقاشی ساناهین باباجانیان با عنوان «توازی یا تلافی؟» که فردا در گالری فرمانفرما به آدرس خیابان کریمخان زند، خردمند شمالی، کوچه اعرابی ۲، رأس ساعت ۱۷ آغاز به کار می‌کند.

برخی دیگر از نمایشگاه‌هایی که هنوز برقرار هستند، عبارتند از:

* فروش سالیانه آثار نقاشی، عکس و مجسمه گالری آس با عنوان «پونصد، ششصد، هفصد +هشصد نهصد» تا ۱۶ فروردین ماه در این گالری به نشانی خیابان شریعتی بالاتر از پل رومی، جنب بانک پارسیان شماره ۱۸۳۱ ادامه دارد.

* نمایشگاه «چهره‌ها» با نمایش آثاری از فرید جهانگیر تا ۳۰ فروردین ماه در گالری ایرانشهر واقع در خیابان کریمخان زند، خیابان شهید عضدی (آبان جنوبی)، خیابان سپند، پلاک ۱/۶۹ برقرار است.

* نمایشگاه انفرادی عکس تاریخی «طهران از نگاه یرماکوف» در موزه عکسخانه شهر به نشانی خیابان بهار شیراز، بوستان بهار شیراز تا روز پنجشنبه ۲۹ فروردین ادامه خواهد داشت.

* نمایشگاه گروهی «ولی ما اهرامی بر جای نمی‌گذاریم» با نمایش آثاری از فرشاد خواجه نصیری، آنا دات، حامد دهقان، فرناز غلامی، جولیا کریسپیانی، ژان- باتیست گان، استر مرینرو و گلرخ نفیسی تا ۲۳ فروردین ماه در سمپوزیوم کیوریتوریال تهران واقع در خیابان شهید مفتح جنوبی، کوچه مبینی، پلاک یک ادامه دارد.

در بیانیه این نمایشگاه آمده است: «این پروژه، در راستای موضوع سمپوزیوم کیوریتوریال تهران، فعالیت خود را آغاز کرد و به فعالیت پیرامون این موضوع ادامه خواهد داد. هدف آن است که این پروژه ابزاری باشد برای هنرمندان، کیوریتورها و عموم مردم تا دریابند چگونه خود را با این رشته کار هم گام سازند. «ولی ما اهرامی بر جای نخواهیم گذاشت» جمله‌ای است از مقاله «فضای پسماند» نوشته رم کولهاس، معمار و تئوریسین هلندی و فراخوانی است به بازنگری وسوسه انسان به از خود به جای گذاشتن رد پای خود در جهان. هدف گروه گپس از این مجموعه آثار هنری، مخاطب قرار دادن و به بحث گذاشتن موضوع تولیدهای هنری با اشیا، ساختمان‌ها، شهرزیستی و روابط اجتماعی است که روزانه بیش از پیش گذرا و مهجور می‌شود و اینکه این امر چگونه می‌تواند ارتباطات اجتماعی و هویت فردی و جمعی را تحت تأثیر قرار دهد. عبارتی که عنوان این نمایشگاه است، به عمد با حرف ربط «ولی» آغاز می‌شود تا وسیله‌ای باشد برای برانگیختن گمانه پردازی درباره آنچه پیش از این سخن از آن رفت: اثرگذاری برای دستیابی به یک پتانسیل بکر و دست نخورده.»

* نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «گل / تناقض ناب» تا ۳۰ فروردین ماه در تالار این‌جا به نشانی خیابان نوفل لوشاتوی شرقی، کوچه پدرام، جنب شماره ۴، نمای آجری درب کوچک کرم رنگ، کدپستی: ۱۱۳۱۶۳۵۶۱۶ برپا است.