عباس بلوندی از طراحی صحنه و لباس «سرو زیر آب» گفت

نخستین برنامه آموزشی انجمن صنفی طراحان فیلم با همکاری بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، نخستین برنامه آموزشی انجمن صنفی طراحان فیلم با همکاری بنیاد سینمایی فارابی در سالن زنده یاد عباس کیارستمی برگزار شد. در این برنامه آموزشی که روز […]


نخستین برنامه آموزشی انجمن صنفی طراحان فیلم با همکاری بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، نخستین برنامه آموزشی انجمن صنفی طراحان فیلم با همکاری بنیاد سینمایی فارابی در سالن زنده یاد عباس کیارستمی برگزار شد.

در این برنامه آموزشی که روز یکشنبه ۳۰ تیر از ساعت ۱۸ با حضور جمعی از اعضای صنف طراحان صحنه و لباس سینمای ایران و نیز دانشجویان این رشته برگزار شد، عباس بلوندی از طراحی صحنه و لباس فیلم سینمایی «سروِ زیر آب» ساخته محمدعلی باشه آهنگر با ارائه اسلاید، مستندات و فیلم‌های مربوط به طراحی فیلم یاد شده برای حضار سخن گفت.

این برنامه در ۲ بخش مجزا درباره طراحی صحنه و طراحی لباس فیلم «سروِ زیر آب» تعریف شده بود که در بخش پایانی به پرسش‌های حضار در سالن پاسخ داده شد.

عباس بلوندی در سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر برای «سروِ زیر آب» سیمرغ بلورین این جشنواره را از آن خود کرد. این فیلم از محصولات بنیاد سینمایی فارابی در سال ۹۶ به شمار می‌آید.

سلسله نشست‌های آموزشی انجمن طراحان فیلم با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی از این به بعد نیز به صورت ماهیانه برای علاقمندان رشته طراحی صحنه و لباس سینما تداوم خواهد داشت.