فراخوان جشنواره سرود «آوای بیداری» منتشر شد/ معرفی محورهای اصلی

پنجمین جشنواره سرود بسیج با عنوان «آوای بیداری» فروردین ‌سال ۱۳۹۹ همزمان با گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی میزبان هنرمندان و گروه های شرکت کننده در بخش های مختلف خواهد بود. به گزارش سینما خراسان، پنجمین جشنواره سرود بسیج با عنوان «آوای بیداری» فروردین ‌ماه سال ۱۳۹۹ همزمان با گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی میزبان […]


پنجمین جشنواره سرود بسیج با عنوان «آوای بیداری» فروردین ‌سال ۱۳۹۹ همزمان با گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی میزبان هنرمندان و گروه های شرکت کننده در بخش های مختلف خواهد بود.

به گزارش سینما خراسان، پنجمین جشنواره سرود بسیج با عنوان «آوای بیداری» فروردین ‌ماه سال ۱۳۹۹ همزمان با گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی میزبان هنرمندان و گروه های شرکت کننده در بخش های مختلف خواهد بود.

در فراخوان این جشنواره آمده است:

با استعانت از خداوند متعال در راستای انتظارات مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ ای (مدظله العالی) مبنی بر توجه به گونه سرود و نیاز به حضور جوانان پر جنب و جوش و اهل هنر در عرصه سرود و تقویت و توسعه گروه های سرود فعال و منسجم، انجمن موسیقی و سرود سازمان بسیج هنرمندان در راستای ماموریت و رسالت خود در گام دوم انقلاب اسلامی پنجمین جشنواره سرود بسیج را باعنوان آوای بیداری در فروردین ‌ماه سال جاری و همزمان با گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی برگزار می‌کند.

موضوعات و محورهای کلی آثار جشنواره عبارتند از:

۱- گام دوم انقلاب اسلامی- تکریم شهدای مقاومت، خاصه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی.

۲- اقتصاد مقاومتی – شهدای گرانقدر انقلاب، دفاع مقدس و مدافع حرم.

۳- نگاه انقلابی، عمل جهادی – بسیج، شجره طیبه انقلاب ( ۴۰ سالگی).

۴-عزت و اقتدار ملی – خود سازی، جامعه سازی و تمدن اسلامی.

۵- جوانان، محور پیشرفت – خود باوری، خودکفایی و امید به آینده.

۶- ولایت، عاشورا، طلیعه ظهور – عدالت علوی و مبارزه با فساد.

۷- راهبرد مقاومت، وحدت امت اسلام – راهیان نور، راویان عشق.

۸- اخلاق و معنویت – سبک زندگی ایرانی اسلامی.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در جشنواره می توانند به انجمن های موسیقی و سرود سازمان های بسیج هنرمندان استانی مراجعه و شیوه نامه جشنواره را دریافت کنند.

آخرین مهلت ارسال آثار ۱۵ اسفند ۹۸ بوده و در مرحله حضوری به تشخیص هیأت داوران بر حسب کیفیت و کمیت آثار گروه های شرکت کننده از برگزیدگان در بخش های «گروه های برتر»، «تک خوانی»، «هدایت» و «رهبری گروه»، «نوازنده همراهی کننده گروه»، «آهنگسازی و تنظیم» و «شعر» قدردانی خواهد شد.