فرصتی برای اعتراض هنرمندانه/ از افطار انگلیسی تا جشن تولد ملکه!

نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «آسوده باش، من ملکه‌ام» عصر دیروز سه‌شنبه ۲۱ خردادماه با حضور جمعی از مدیران فرهنگی و هنری و هنرمندان در گالری عالی حوزه هنری افتتاح شد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان، نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «آسوده باش، من ملکه‌ام» عصر سه‌شنبه ۲۱ خردادماه با حضور گسترده هنرمندان و اهالی […]

نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «آسوده باش، من ملکه‌ام» عصر دیروز سه‌شنبه ۲۱ خردادماه با حضور جمعی از مدیران فرهنگی و هنری و هنرمندان در گالری عالی حوزه هنری افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان، نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «آسوده باش، من ملکه‌ام» عصر سه‌شنبه ۲۱ خردادماه با حضور گسترده هنرمندان و اهالی رسانه گشایش یافت.

پیش از آغاز این نمایشگاه سیدمسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری طی یک نشست خبری، اهداف و رویکردهای نمایشگاه را با اهالی رسانه در میان گذاشت و همچنین از دعوت سفیر انگلیس در ایران برای بازدید از این نمایشگاه خبر داد که متن مشروح آن را می توانید اینجا بخوانید.

شجاعی طباطبایی همچنین در افتتاحیه نمایشگاه «آسوده باش، من ملکه‌ام» در گفتگو با سینما خراسان با تاکید بر رفتار دوگانه انگلستان و سفارتخانه این کشور در ایران، گفت: با آمدن راب ماکر سفیر جدید انگلیس به ایران، رفتارهای دوگانه‌ای را شاهد بوده‌ایم؛ از یک طرف سفارت انگلیس اقدام به برگزاری افطاری می‌کند و از طرف دیگر برای جشن تولد ملکه انگلیس اقدام به جمع آوری پول می‌کند تا ایرانیان را به مهمانی تولد ملکه در سفارت انگلیس راه بدهد.

وی تاکید کرد: از آنجایی که زبان کاریکاتور، زبان تصویری بین‌المللی است و می‌تواند منتقل‌کننده خیلی از اعتراضات و نظرات ما باشد، تلاش کردیم در فرصتی بسیار کم، برای جلوگیری از برپایی جشن تولد ملکه انگلیس در ایران و سفارت انگلیس که با گدایی این سفارتخانه و همراهی برخی از سلبریتی‌ها قرار است برگزار شود، اقدام کنیم.

نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «آسوده باش، من ملکه‌ام» شامل ۴۰ تابلو از ۱۷ هنرمند کاریکاتوریست است که عصر سه شنبه ۲۱ خردادماه در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری گشایش یافت و آثار این نمایشگاه حاوی تابلوهای کاریکاتور با موضوع سلطه استعماری انگلیس بر ایران و کاریکاتورهایی از ملکه انگلیس است.

به گزارش مهر، محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری، سیدمسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، محمدعلی رجبی دوانی، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، محمدحسین صفارهرندی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، سیدمحمد یاشار نادری مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت فتح، محمدحسین نیرومند و جمعی از هنرمندان و اهالی رسانه از این نمایشگاه بازدید کردند.

این نمایشگاه تا روز ۵ تیرماه میزبان علاقمندان خواهد بود.