فروش ٨٣ اثر هنری در ۲ هفته اول «صد اثر صد هنرمند»

بیست و هفتمین رویداد «صد اثر صد هنرمند» در حالی به سومین جمعه برگزاری خود در گالری گلستان رسیده که تا این لحظه ٨٣ اثر هنری در مجموع به قیمت ٣٢٣ میلیون تومان به فروش رسیده است. به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان، بیست و هفتمین رویداد «صد اثر صد هنرمند» که هر سال در […]


بیست و هفتمین رویداد «صد اثر صد هنرمند» در حالی به سومین جمعه برگزاری خود در گالری گلستان رسیده که تا این لحظه ٨٣ اثر هنری در مجموع به قیمت ٣٢٣ میلیون تومان به فروش رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان، بیست و هفتمین رویداد «صد اثر صد هنرمند» که هر سال در گالری گلستان به همت لیلی گلستان برگزار می شود، امسال با مشارکت ۲۲۸ هنرمند از جمعه ۱۱ مرداد در این گالری برپا است و در روز افتتاحیه ۳۲ کار در مجموع به مبلغ ۱۳۰ میلیون تومان به فروش رسید.

لیلی گلستان درباره فروش آثار گفت: «صد اثر صد هنرمند» در حالی به سومین جمعه برگزاری خود در گالری گلستان رسیده که تا این لحظه ٨٣ کار در مجموع به قیمت ٣٢٣ میلیون تومان به فروش رسیده است.

ویژگی خاص این دوره رویداد، این است که از نام های شناخته شده هنری، فقط شمار اندکی اثر ارائه شده و دوره بیست و هفتم «صد اثر صد هنرمند»، جوانانه و شهرستانی‌تر از همیشه عرضه شده است و مخاطبان و خریداران برای نخستین بار با بسیاری از نام ها آشنا می شوند.

در حالی که قیمت ها از ۱۵۰ هزار تومان شروع می شود و از این منظر هم قدرت انتخاب بسیاری در اختیار خریدار قرار می دهد. تک اثری از زنده یاد پرویز کلانتری با قیمت ۸۰ میلیون تومان رکورددار قیمت ها است اما پس از آن گران ترین کار نقاشی ۸ میلیون تومان است، اثری از محمد ابراهیم جعفری. در میان مجسمه ها نیز کمترین مبلغی که قیمت گذاری شده ۲۰۰ هزار تومان است و بیشترین مبلغ مجسمه متعلق به اثری از محمد نعیمی به مبلغ ۸ میلیون تومان است. در کنار این ها چند اثر خط و نقاشی خط هم به نمایش و فروش است اثری از یدالله کابلی با ارزش ۱۰ میلیون تومان بیشترین قیمت را در آثار ‌خط دارد و دو اثر از نصرالله افجه ای و جلیل رسولی نیز به قیمت ۷ میلیون تومان قیمت گذاری شده و کمترین قیمت در میان آثار خوشنویسی یک میلیون تومان است.

بنا به رسم این رویداد هر اثری که به فروش می رود از روی دیوار برداشته و اثر دیگری از آن هنرمند جایگزین می شود. از این رو نمایشگاه «صد اثر صد هنرمند» هر چند روز یک بار نو و تازه می شود و علاقمندان و خریداران می توانند بار دیگر از آن دیدن و خرید کنند.

«صد اثر صد هنرمند» تا ۳۰ مرداد در گالری گلستان به نشانی گالری گلستان، خیابان دروس، خیابان کماسایی، شماره ۳۴ ادامه دارد.