فروش ۱۰۵ میلیون دلاری «علاءالدین» در ۴ روز اول/ جینی جادو کرد

فیلم «علاءالدین» در چهار روز اول اکرانش تنها در آمریکا ۱۰۵ میلیون دلار فروخت. به گزارش سینما خراسان به نقل از ورایتی، تعطیلات هفته در آمریکا به مناسبت روز یادبود این آخر هفته ۴ روزه بود و با نمایش و فروش فیلم «علاءالدین» ششمین روز یادبود پرفروش در تاریخ آمریکا رقم خود. سال ۲۰۰۷ «دزدان […]


فیلم «علاءالدین» در چهار روز اول اکرانش تنها در آمریکا ۱۰۵ میلیون دلار فروخت.

به گزارش سینما خراسان به نقل از ورایتی، تعطیلات هفته در آمریکا به مناسبت روز یادبود این آخر هفته ۴ روزه بود و با نمایش و فروش فیلم «علاءالدین» ششمین روز یادبود پرفروش در تاریخ آمریکا رقم خود. سال ۲۰۰۷ «دزدان دریایی کارائیب: پایان دنیا» با فروش ۱۳۹ میلیون دلاری در ۴ روز ظاهر شده بود.

در عین حال علاءالدین در همین مدت ۱۲۱ میلیون دلار نیز با فروش در ۵۶ بازار بین‌المللی کسب کرد.

در حالی که پیش بینی می‌شد این فیلم در بازار داخلی آمریکا در سه روز اول افتتاحیه‌اش بین ۷۵ تا ۸۵ میلیون دلار فروش کند، این فیلم ۸۶.۱ میلیون دلار فروش کرد.

این فیلم نسخه زنده انیمیشن سال ۱۹۹۲ دیزنی است که ۵۰۲ میلیون دلار در سراسر دنیا فروش کرده بود.

در این فیلم که با بازیگران غیرآمریکایی ساخته شده و تنها ویل اسمیت در نقش جینی آمریکایی است، منا مسعود در نقش علاءالدین بازی کرده است. نائومی اسکات نیز بازیگر نقش جاسمین است و مروان کنزاری در نقش جعفر بازی کرده است.

این فیلم را گای ریچی کارگردانی کرده است.

در حالی که بیشتر آنهایی که فیلم را تماشا کرده‌اند از آن لذت برده‌اند، ۲۲ درصد گفته‌اند می‌خواهند فیلم را دوباره در سینما ببینند.

سال پیش «سولو: یک داستان جنگ ستاره‌ای» در این تعطیلات ۴ روزه ۱۰۳ میلیون دلار فروخته بود. اما بیشترین آمار مربوط به فروش در تعطیلات روز یادبود مربوط به «سریع و خشمگین ۶» در سال ۲۰۱۳ است که ۳۱۴ میلیون دلار فروخت.

این هفته دومین فیلم پرفروش «جان ویک: فصل ۳» بود که با فروش ۳۰.۵ میلیون دلار پس از افتتاحیه پرفروش ۵۶.۸ میلیون دلاری خود، فروخت و فروشش در آمریکا را به ۱۰۷ میلیون دلار رساند.

«انتقام‌جویان: پایان بازی» دیگر فیلم دیزنی نیز جایگاه سوم را با فروش ۲۲ میلیون دلاری کسب کرد و فروشش را به ۸۰۳ میلیون دلار در بازار داخلی آمریکا رساند.

«پوکمون کارآگاه پیکاچو» محصول برادران وارنر نیز جایگاه چهارم را با فروش ۱۷ میلیون دلاری در این تعطیلات کسب کرد تا مجموع فروشش را به ۱۲۰ میلیون دلار برساند.

در سال ۲۰۱۹ بازار فیلم آمریکا تا پایان تعطیلات یادبود ۴.۳۴ میلیارد دلار فروش کرده که ۱۰ درصد کمتر از سال پیش همین موقع است.

«علاءالدین» سومین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ در روزهای افتتاحیه است که پس از فروش ۳۵۷ میلیون دلاری «انتقام جویان: پایان بازی» و «کاپیتان مارول» با فروش ۱۵۳ میلیون دلار قرار می‌گیرد.