فضای پیرامونی تئاترشهر به مرکز دائمی اجراهای میدانی بدل می‌شود

بر اساس توافق صورت گرفته میان مجموعه تئاتر شهر، شهرداری تهران و اداره‌کل هنرهای نمایشی نمایش‌های میدانی به صورت پیوسته و در تمام طول سال در این فضا اجرا می شود. به گزارش سینما خراسان به نقل از واحد ارتباطات، پژوهش و آموزش مجموعه تئاتر شهر، روز گذشته ۱۶ تیر ماه جمعی از مدیران شهری […]


بر اساس توافق صورت گرفته میان مجموعه تئاتر شهر، شهرداری تهران و اداره‌کل هنرهای نمایشی نمایش‌های میدانی به صورت پیوسته و در تمام طول سال در این فضا اجرا می شود.

به گزارش سینما خراسان به نقل از واحد ارتباطات، پژوهش و آموزش مجموعه تئاتر شهر، روز گذشته ۱۶ تیر ماه جمعی از مدیران شهری به همراه شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی، مهمان سعید اسدی مدیر مجموعه تئاترشهر بودند و پیرامون جدیدترین اقدامات مشترک برای پویایی هرچه بیشتر محوطه این مجموعه و رفع آسیب های آن تصمیم گیری کردند. بر این اساس مقرر شد تا پایان هفته جاری پیش نویس تفاهم صورت گرفته تدوین و به تایید طرفین برسد.

سعید اسدی: برنامه ریزی فراگیر برای اجراهای میدانی محوطه تئاتر شهر

در ابتدای این نشست مدیر مجموعه تئاتر شهر ضمن تشکر از شهردار منطقه ۱۱ و همکاران وی در حل معضل آشفتگی فضای چهار راه ولیعصر و ساماندهی دست فروشان، دوره کنونی را یکی از درخشان ترین مقاطع تعامل تئاترشهر با شهرداری دانست. اسدی ضمن اشاره به جلسات متمادی و پی گیری های انجام شده برای رفع سلبی معضلات مجموعه تئاتر شهر، گام دوم در این زمینه را به صورت ایجابی، برنامه ریزی و اجرای رویدادهای نمایشی فراگیر به صورت پیوسته در فضای پیشخوان تئاتر شهر و محیط پیرامونی آن در تمام طول سال دانست که تئاتر شهر با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی برنامه هایی برای اجرای تئاتر محیطی، تئاتر شورایی و مناظره ای در دست اقدام دارد.

مدیر مجموعه تئاتر شهر در ادامه افزود: باید تکلیف ساختمان کناری تئاتر شهر نیز روشن شود و با تبدیل آن به یک مرکز رشد تئاتری، موزه زنده هنرهای نمایشی، کتابخانه، فضای نمایشگاهی و گالری خیابانی به توسعه امکانات نمایشی در این فضا کمک کنیم. همچنین کارگاه های ارایه و فروش مهارت های هنری و شکل دهی به بازار مهارت های هنری به جای محصول از دیگر طرح هایی است که شهرداری می تواند در به ثمر رسیدن آن نقش اساسی داشته باشد.

نصرالله آبادیان: تئاترشهر مهمترین ذینفع فضای بوستان دانشجو است

نصرالله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ نیز در این جلسه ضمن اشاره به اجرای طرح انضباط شهری و پیراستن فضای پیرامونی مجموعه تئاترشهر خواستار همکاری هرچه بیشتر هنرمندان و رسانه ها در به ثمر رسیدن اهداف این طرح شد.

وی در ادامه پیشخوان مجموعه تئاترشهر را فضایی کاربردی برای عرضه دائم آثار نمایشی دانست و اعلام کرد: مجموعه شهرداری و سازمان فرهنگی هنری آمادگی کامل دارد تا در زمینه پشتیبانی مالی و سخت افزاری اجرای آثار نمایشی در پهنه رودکی و از جمله در پیشخوان تئاتر شهر با مجموعه تئاتر شهر همکاری کند.

شهردار منطقه ۱۱ ادامه داد: ما در حال جلب نظر اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر هستیم تا از سال آینده ردیف بودجه مستقلی برای اجرای آثار نمایشی میدانی در این پهنه اختصاص پیدا کند و امیدواریم شاهد اجراهایی بر مبنای الویت های فرهنگ شهروندی هم باشیم. شهرداری تمام قوای خود را برای تبلیغات و اطلاع رسانی رویدادهای نمایشی این فضا به کار خواهد بست.

شهرام کرمی: سپاسگزاری از نگاه مثبت شهرداری به مجموعه تئاترشهر

در انتهای این جلسه شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی کشور گفت: تعامل و همکاری ما می تواند به خروج از این شرایط کمک کند. ما می دانیم که چه فشاری را از جانب دست فروشان تحمل می کنید ولی واقعیت این است که آنها نیز برای معیشت خود نیاز به مکان های مجزایی دارند و نباید مجموعه تئاتر شهر به مکانی که ثبت ملی شده است در این زمینه متضرر شود.

کرمی در پایان ضمن اعلام آمادگی اداره کل هنرهای نمایشی و دفتر تئاتر خیابانی برای مشارکت در این مهم از ارایه پیش نویس تفاهم‌نامه تا چهارشنبه ۱۹ تیرماه هفته جاری خبر داد.

در این دیدار علاوه بر شهردار منطقه ۱۱، شهردار ناحیه ۱، جمعی از معاونان شهرداری منطقه ۱۱ و سامان خلیلیان رییس دفتر تئاتر خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی نیز حضور داشتند.