قرارداد ۶.۲ میلیاردی برای ماشینری تئاتر شهر/ صندلی‌ها نو می‌شود

سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد بحث ماشینری و تعویض صندلی‌های سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر از تعطیلی سالن در ۱۵ اردیبهشت، ۳ تا ۴ ماه زمان نیاز دارد. زهرا نوروزی سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره وضعیت بازسازی و تعمیر ماشینری و همچنین بخش‌های دیگر […]


سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد بحث ماشینری و تعویض صندلی‌های سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر از تعطیلی سالن در ۱۵ اردیبهشت، ۳ تا ۴ ماه زمان نیاز دارد.

زهرا نوروزی سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره وضعیت بازسازی و تعمیر ماشینری و همچنین بخش‌های دیگر سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر، به پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان گفت: ما فعلاً ۲ قرارداد کاری برای سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر داریم که یکی از آن‌ها بخش ماشینری است که برخی امور آن پیش‌تر انجام شده بود، ولی بحث ما برای بازسازی کلی ماشینری سالن اصلی این بود که باید سالن ۳ ماه تعطیل شود زیرا روی صحنه باید کار می‌شد. آقای اسدی رئیس مجموعه تئاتر شهر زمانی را که به ما داد ۱۵ اردیبهشت سال جاری بود زیرا جدول اجراها از قبل بسته شده بود. عملاً از ۱۵ اردیبهشت سالن به ما تحویل داده شد و قرار است طی ۳ ماه ماشینری سالن اصلی نصب و کار آن تمام شود.

وی ادامه داد: بحث دیگری که ما در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر داریم، بحث صندلی‌های سالن اصلی است که سفارش خرید آنها انجام شده و تلاش‌مان بر این است که طی همین ۳ تا ۴ ماه صندلی‌های جدید نیز نصب شوند. این صندلی‌ها بر اساس قالب سالن اصلی سفارش داده شده‌اند تا به هویت سالن هم آسیبی نرسد.

نوروزی اظهار کرد: سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر کارهای دیگری هم دارد که ما برای آن‌ها هنوز قراردادی نداریم و باید این ۲ قرارداد را با توجه به اعتبارهایی که داریم اجرایی کنیم.

سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره بودجه و اعتبار مورد نیاز برای بازسازی ماشینری و تعویض صندلی‌های سالن اصلی تئاتر شهر تأکید کرد: ماشینری پیش از این حدود ۵ میلیارد هزینه داشت، ولی حالا با توجه به اینکه نیازهای دیگری هم باید برطرف شود، عملاً قراردادش ۶ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان است که اعتبار آن را در نظر گرفته‌ایم. امور دیگری هم باید در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر انجام شود که اعتبار در نظر گرفته شده پاسخگوی آن‌ها نیست و باید با مشخص شدن اعتبارهای سال ۹۸ آن‌ها را انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه شرکت دانش بنیان «دُر علی» عهده‌دار تعمیر و بازسازی ماشینری سالن اصلی است، درباره زمان پایان این مرحله از بازسازی یادآور شد: کار ماشینری و صندلی‌های سالن اصلی طی ۳ الی ۴ ماه انجام می‌شود.