لزوم توجه به شفافیت در شیوه‌نامه‌های حمایتی

رییس سازمان سینمایی در جلسه شورای مدیران سازمان سینمایی شفافیت را هم‌معنا با پیش‌بینی پذیری دانست. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، حسین انتظامی در جلسه شورای معاونان و مدیران سازمان سینمایی که به بررسی پیش نویس شیوه نامه های حمایتی اختصاص داشت […]


رییس سازمان سینمایی در جلسه شورای مدیران سازمان سینمایی شفافیت را هم‌معنا با پیش‌بینی پذیری دانست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، حسین انتظامی در جلسه شورای معاونان و مدیران سازمان سینمایی که به بررسی پیش نویس شیوه نامه های حمایتی اختصاص داشت و روز گذشته ۱۱ تیرماه برگزار شد، شفافیت را هم‌معنا با پیش بینی پذیری دانست و اظهار کرد: کسی که هر کدام از شیوه نامه های نظارتی و یا حمایتی را می خواند باید بتواند بدون مراجعه، واکنش ما را با احتمال بالا حدس بزند؛ اینکه با درخواست او موافقت می کنیم؟ و اگر مخالفت می کنیم اولاً به استناد کدام مقرره بالادستی است؟ و ثانیاً آیا با فرد دیگر در شرایط مشابه، عین همین رفتار را می کنیم یا تبعیض قائل می شویم؟

رییس سازمان سینمایی به دیگر مصداق های این پیش بینی پذیری در شیوه نامه اشاره کرد و گفت: اینکه در بخش های حمایتی چقدر حمایت می کنیم؟ و چه حمایت هایی؟ و آیا با رقیب او که شرایط مساوی داشته هم همان رفتار را داشته ایم؟ حرف ها، انتظارات، دستورات و برخوردهای تنبیهی مستند به کدام سند بالادستی است؟ به نوبت، پایبندیم؟ و اگر ضوابطی برای جابجایی نوبت داریم اعلام کرده ایم؟ و آنها قابل دفاع هستند؟ از دیگر موارد هستند که اگر شیوه نامه ها نتوانند این سوالات را پاسخ دهند فقط کلیات هستند.

در این جلسه سید صادق موسوی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان و علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی گزارشی را از شیوه نامه های حمایتی ارائه کردند.

در این جلسه همچنین وضعیت فعالیت سینما سیار بررسی شد.

علیرضا رضاداد، ابراهیم داروغه زاده، محمود اربابی، محمدحسن خوشنویس، منوچهر شاهسواری، مجید مسچی، لادن طاهری، محمدمهدی طباطبایی نژاد، سیدصادق موسوی، علیرضا تابش، سعید رجبی فروتن، سیدروح الله حسینی، مهدی یزدانی، حبیب ایل بیگی، جعفر انصاری فر و مسعود نجفی از حاضران در جلسه شورای معاونان، مدیران و مشاوران سازمان سینمایی بودند.