ماجرای عیدی یک میلیاردی خانه سینما به هنرمندان چه بود؟

سید محمود رضوی متنی را در صفحه توئیتر خود منتشر کرده که در آن ماجرای کمک وزارت ارشاد به خانه سینما را پیگیری کرده و انتشار لیست اسامی را حاشیه‌سازی تلخ رسانه‌ای دانسته است. سیدمحمود رضوی، تهیه‌کننده فیلم‌های «ماجرای نیمروز» و «لاتاری» در صفحه شخصی خود در توئیتر درباره حواشی عیدی یک میلیاردی وزارت ارشاد […]


سید محمود رضوی متنی را در صفحه توئیتر خود منتشر کرده که در آن ماجرای کمک وزارت ارشاد به خانه سینما را پیگیری کرده و انتشار لیست اسامی را حاشیه‌سازی تلخ رسانه‌ای دانسته است.

سیدمحمود رضوی، تهیه‌کننده فیلم‌های «ماجرای نیمروز» و «لاتاری» در صفحه شخصی خود در توئیتر درباره حواشی عیدی یک میلیاردی وزارت ارشاد به خانه سینما و صحبت‌هایی مبنی بر انتشار لیست دریافت‌کنندگان نوشت:

«بعد از حواشی به وجود آمده در خصوص کمک یک میلیارد تومانی وزارت ارشاد به خانه سینما امروز تلاش کردم تا بتوانم به نوعی از ماجرای لیست اعلامی توسط خانه به وزارت ارشاد اطلاع پیدا کنم، عزیز مسئولی با حفظ امانت لیست را برای بنده توضیح داد، نکات ذیل قابل توجه بود:

-حدود ۲۲۵۰ نفر از اعضا صنوف تحت پوشش خانه سینما که اکثر این افراد از نظر بنیه مالی ضعیف، کم برخوردار و کم کار اصناف بوده‌اند، از این کارت‌های هدیه هر کدام به مبلغ ۴۰۰ هزار تومان دریافت کرده‌اند، جمع مبالغ پرداختی به این افراد حدود ۹۰۰ میلیون تومان بوده است.

-۱۰۳ نفر افراد با سابقه و بسیار آبرومند صنوف سینمایی که از بد روزگار در شرایط سخت معیشتی یا کهولت سن و یا بیماری‌های خاص قرار گرفته‌اند و یا سرپرست آنها در قید حیات نبوده و محل درآمدی ندارند، با توجه به شرایط خاص آنها از این محل مبالغی را دریافت کرده‌اند.

قاعدتاً همه قبول داریم که در این روزگار پرهزینه نه مبلغ ۴۰۰ هزار تومان و نه مبالغ مختلف پرداختی به ۱۰۳ خانواده به عنوان عیدی یک سال، دردی را از هیچ کدام از آن افراد دوا نمی‌کند، این مبالغ تنها مرهمی بر دردهای آنهاست و اینکه آنها در این شرایط سخت اقتصادی کور سوی امیدی داشته باشند.

به نظر حقیر، اصرار بر شفاف سازی اسامی فقط یک حاشیه سازی تلخ رسانه‌ای و یقیناً به خاطر حفظ آبرو و حرمت افراد غیرقابل انجام است، به سهم اندک خودم از وزارت ارشاد، سازمان سینمایی و خانه سینما بابت همین حمایت حداقلی از افراد کم بضاعت صنوف سینمایی تشکر می‌کنم.»