ماهرشالا علی به پروژه علمی تخیلی «فرمانروا» ورود کرد

بازیگر برنده اسکار بازیگر یک فیلم علمی-تخیلی با عنوان «فرمانروا» شد. به گزارش سینما خراسان به نقل از ورایتی، ماهرشالا علی برنده جایزه گلدن گلوب و اسکار ۲۰۱۹ برای ایفای بهترین نقش مکمل مرد، به عنوان یکی از بازیگران فیلم علمی-تخیلی مستقل «فرمانروا» وارد عمل شد. وی که چند شب پیش در مراسم نود و […]


بازیگر برنده اسکار بازیگر یک فیلم علمی-تخیلی با عنوان «فرمانروا» شد.

به گزارش سینما خراسان به نقل از ورایتی، ماهرشالا علی برنده جایزه گلدن گلوب و اسکار ۲۰۱۹ برای ایفای بهترین نقش مکمل مرد، به عنوان یکی از بازیگران فیلم علمی-تخیلی مستقل «فرمانروا» وارد عمل شد.

وی که چند شب پیش در مراسم نود و یکمین دوره اسکار، دومین جایزه اسکارش را دریافت کرد، بازی در فیلمی را پذیرفته که «انترتینمت وان» و «۲۱ لپز» تولید کنندگان آن هستند. این گروه به تازگی تولید «چیزهای عجیب‌تر» را برای نتفلیکس و پیشتر از آن فیلم علمی- تخیلی «ورود» را تولید کرده بودند.

این پروژه را مارک موندن بر مبنای فیلمنامه‌ای به قلم اسکات بک و برایان وودز نویسندگان «یک جای آرام»، کارگردانی می‌کند.

طرح اوریجینال این فیلمنامه ابتدا توسط گرگ وایدمن و جف تاک نوشته شده بود.

ماهرشالا علی امسال جایزه اسکار را برای ایفای نقش در «کتاب سبز» برد و ۲ سال پیشتر نیز برای بازی در «مهتاب» دریافت کرد. او از بازیگران موفق فصل سوم سریال اچ‌بی‌او یعنی «کارآگاه حقیقی» بوده است.

موندن که کارگردانی این فیلم را انجام می‌دهد سه جایزه بفتا برای تلویزیون برده و به تازگی کارگردانی فیلم‌های «باغ پنهان» را برای«هی‌دی‌فیلمز» انجام داده است.