محوطه باغ هنر آغاز به کار می‌کند/ افتتاح نمایشگاه عکس چهره ایران

نمایشگاه عکس چهره ایران در جریان افتتاحیه دریاچه و محوطه باغ هنر صبح امروز یکشنبه ۲۷ مرداد افتتاح می شود. به گزارش سینما خراسان، در ادامه تکمیل پروژه های در حال ساخت اراضی عباس آباد، «دریاچه» و «محوطه باغ هنر» در فاز دوم ۲۷ مرداد با حضور شهردار تهران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رییس و […]


نمایشگاه عکس چهره ایران در جریان افتتاحیه دریاچه و محوطه باغ هنر صبح امروز یکشنبه ۲۷ مرداد افتتاح می شود.

به گزارش سینما خراسان، در ادامه تکمیل پروژه های در حال ساخت اراضی عباس آباد، «دریاچه» و «محوطه باغ هنر» در فاز دوم ۲۷ مرداد با حضور شهردار تهران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر و اساتید و پیشکسوتان موسیقی، تئاتر، شعر و ادبیات و تجسمی افتتاح می شود.

با افتتاح «دریاچه» با مساحت ۲۵ هزار متر مربع و «محوطه باغ هنر» با مساحت ۵ هزار متر مربع در اراضی عباس‌آباد، بزرگترین پروژه هنری قلب پایتخت آماده میزبانی از هنرمندان و شهروندان شده یک دریاچه جدید به شهر تهران اضافه می شود.

«باغ هنر» بخش هنری اراضی عباس آباد حد فاصل باغ کتاب و باغ موزه دفاع مقدس واقع شده و ارتباط دهنده این دو مجموعه فرهنگی و حلقه واسط مراکز ضلع شرقی اراضی محسوب می شود.

همچنین، نمایشگاه عکس «چهره ایران» همزمان با افتتاحیه دریاچه و محوطه باغ هنر از سوی انجمن عکاسی میراث فرهنگی با همکاری شرکت نوسازی عباس آباد در باغ هنر برگزار می شود. در این نمایشگاه منتخبی از ۱۰۰ عکس آثار عکاسان انجمن به نام «چهره ایران» که چهره و تصویری را از ایران بیان می کند، به نمایش گذاشته می شود.

در این نمایشگاه آثار احمد بلباسی، اصغر بشارتی، حسین کریم زاده، همایون امیریگانه، مرتضی امین الرعایا، مهدی پاسگر، مرتضی مرادلی، ابراهیم سیسان، علیرضا آزادکیا، احمد بصیر، سید اصغر خدایی، زنده یاد نیکول فریدنی، اکبر مداحی گیوی، حمیدرضا مدیری، سعید کرمی، علی شکوهی، علی میرزایی، مهدی تیرانی، هاتف همایی، میثم عابدی، علیرضا فیروزی، فرشید احمدپور، رضا زراعتکار مقدم، حبیب میری در باغ هنر به نمایش گذاشته می شود.

همچنین چهار عکس از برنامه «عصرانه عکاسی» که باهمکاری انجمن عکاسی میراث فرهنگی و شرکت نوسازی عباس آباد در هفته گذشته در پل طبیعت و پارک طالقانی برگزار شد، در افتتاحیه باغ هنر به نمایش گذاشته می شود. عکس های آیین شاهرودی، محمد مهدی به تابان، شهاب الدین صادقی و میلاد فلاحی در این بخش در این بخش ارائه می شود.