مروری بر چهار دهه آثار نقاشی فرخ شایسته در فرهنگسرای نیاوران

نمایشگاه نقاشی های فرخ شایسته با عنوان «مینیاتور های نوین» در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران، نمایشگاه نقاشی های فرخ شایسته با عنوان «مینیاتور های نوین» جمعه دهم اسفند ماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود. شایسته در این نمایشگاه دویست […]


نمایشگاه نقاشی های فرخ شایسته با عنوان «مینیاتور های نوین» در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران، نمایشگاه نقاشی های فرخ شایسته با عنوان «مینیاتور های نوین» جمعه دهم اسفند ماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

شایسته در این نمایشگاه دویست اثر از سال های ۱۳۵۹ تا دوره معاصر را در قالب چندین مجموعه آبرنگ و دیجیتال آرت، در معرض دید عموم قرار می دهد.

آثار این هنرمند ایرانی که به مینیاتور اختصاص دارد از نظر تکنیک و موضوع با شیوه جدیدی خلق شده اند.

فرخ شایسته از هنر ایرانی همچون مکتب کمال الملک و نیز مینیاتور شیراز بهره برده است. او اکنون استاد دانشگاه «می او» ژاپن است و آثار پژوهشی برگزیده ای در سطح جهانی درباره فرهنگ و هنر شرق و غرب به ویژه هنر ایرانی دارد. آثار این هنرمند ایرانی از پیوند هنر نوین و سنتی نقاشی به وجود می آیند.

آثار فرخ شایسته عموما بسیار کوچک و در اندازه ۱۱ در ۸:۳۰ است که یکی از دلایل کوچک بودن آثار این هنرمند از دیدگاه او نزدیک شدن بیننده برای تماشای اثر است تا جایی که بیننده و اثر در یک حریم می مانند.

آیین افتتاحیه نمایشگاه نقاشی های فرخ شایسته با عنوان «مینیاتور های مدرن» جمعه دهم اسفند ماه ساعت ۱۷ در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود. علاقه مندان می‎توانند جهت بازدید از این نمایشگاه در روزهای عادی از ساعت ١٠ الی ٢٠ و در روزهای تعطیل از ساعت ١۴ الی ٢٠ به فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.