مستند «یغمای کودکی» آماده نمایش شد

«یغمای کودکی» به کارگردانی سولماز صدقی با پشتیبانی و همراهی انجمن حمایت از حقوق کودکان تولید و آماده نمایش شد. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی گروه تولید، نسخه اولیه مستند «یغمای کودکی» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سولماز صدقی و همراهی انجمن حمایت از حقوق کودکان با پایان مرحله تدوین، آماده پخش […]


«یغمای کودکی» به کارگردانی سولماز صدقی با پشتیبانی و همراهی انجمن حمایت از حقوق کودکان تولید و آماده نمایش شد.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی گروه تولید، نسخه اولیه مستند «یغمای کودکی» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سولماز صدقی و همراهی انجمن حمایت از حقوق کودکان با پایان مرحله تدوین، آماده پخش و نمایش شد، این مستند اجتماعی به موضوع کودکان کار می‌پردازد.

مهدی کریمی تفرشی سفیر سلامت، صلح و نیکوکاری نیز حامی معنوی فیلم و منصوره یزدانی حقوقدان و روانشناس نیز در بخش پژوهش برای مستند «یغمای کودکی» با این کارگردان همکاری داشتند.

صدقی با بیان اینکه سوژه فیلم‌ها را بر مبنای آسیب‌های اجتماعی جستجو و انتخاب می‌کند، تاکید کرد: در ایران باید مستندهای بیش‌تری ساخته و دیده شود؛ متاسفانه مردم خودشان را با سریال‌های تُرکیه‌ای مشغول کرده‌اند و از جامعه و مشکلات‌شان زیاد خبر ندارند و فقط مثل یک ویترین زیبا در آن سریال‌ها، فکر می‌کنند زندگی همین است.

سولماز صدقی مستند دیگری را با موضوع اعتیاد در دست تولید و تدوین دارد که تا یک ماه آینده به پایان می‌رسد.

مدت زمان مستند «یغمای کودکی» در حال حاضر ۱۰ دقیقه است که کارگردان فیلم تصمیم دارد در بازنگری و تدوین مجدد فیلم، این زمان را تا ۳۰ دقیقه افزایش بدهد.

این مستند به زودی در جشنواره‌های داخلی و خارجی به نمایش درمی‌آید.