مشکلی در پرداخت مطالبات ناشر برگزیده «موسیقی فجر» نیست

مدیرعامل انجمن موسیقی ایران در پی انتشار مطلب انتقادی یکی از تهیه‌کنندگان و ناشران موسیقی کشورمان مبنی‌بر عدم دریافت جایزه باربد جشنواره سی و سوم موسیقی فجر توضیحاتی را ارائه داد. علی ثابت‌نیا مدیرعامل انجمن موسیقی ایران در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان توضیح داد: جناب جعفریان طی روزهای گذشته برای پیگیری مطالبات […]


مدیرعامل انجمن موسیقی ایران در پی انتشار مطلب انتقادی یکی از تهیه‌کنندگان و ناشران موسیقی کشورمان مبنی‌بر عدم دریافت جایزه باربد جشنواره سی و سوم موسیقی فجر توضیحاتی را ارائه داد.

علی ثابت‌نیا مدیرعامل انجمن موسیقی ایران در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان توضیح داد: جناب جعفریان طی روزهای گذشته برای پیگیری مطالبات خود پیرامون جایزه باربد جشنواره سی و سوم موسیقی فجر به دفتر انجمن مراجعه کرده که گویا در مصاحبه خود نیز به نقل از انجمن موسیقی عنوان کرده بود: «تحویل جایزه منوط به بررسی‌های بیشتر از سوی این انجمن است».در اینجا لازم است توضیحاتی را ارائه بدهم مبنی‌بر اینکه چنین رویکردی به هیچ عنوان به معنای استنکاف نیست و ما در انجمن موسیقی به صورت کامل در خدمت هنرمندان و ناشرانی هستیم که مطالباتی از جشنواره‌های پیشین داشته‌اند.

وی ادامه داد: طی همکاری خوبی که با دبیر وقت جشنواره موسیقی فجر داشتیم تمامی تلاش خود را انجام دادیم تا تمامی تعهدات و مطالبات مربوط به جشنواره موسیقی فجر در سال ۹۶ به طور کامل پرداخت شود. در این بین فهرستی هم داشتیم تا بر اساس آن بتوانیم تا این مطالبات به صورت کامل پرداخت شود. البته در مورد آقای جعفریان گویا شرایط به گونه‌ای بوده که ایشان دفعات دیگری هم به دفتر انجمن مراجعه کردند که بنده هنوز در این مجموعه حضور نداشتم و شاید دلیل ناراحتی آقای جعفریان به دلیل تعدد مراجعاتی بوده که صورت گرفته که بنده از آن مطلع نبودم. به هر حال به‌زعم ما پرونده مالی جشنواره سی و سوم موسیقی فجر بسته شده و اگر از عزیزان هنرمند هنوز افرادی باقی مانده‌اند که مطالبات خود را دریافت نکردند می‌توانند با مراجعه به انجمن و تحویل مدارک و مستندات مربوط نسبت به دریافت مطالبات خود اقدامات لازم را انجام دهند.

ثابت‌نیا در بخش پایانی صحبت‌های خود تاکید کرد: من بازهم تاکید می‌کنم اینکه از سوی انجمن موسیقی ایران به آقای جعفریان اعلام شده که تحویل جایزه منوط به بررسی‌های بیشتر است به هیچ عنوان به معنای عدم تحویل جایزه نیست و فقط به منزله بررسی مدارکی اعم از تحویل کپی حواله جایزه و مواردی از این دست بود که در این چارچوب هم مشکلی وجود ندارد و ما هیچ نقطه مه آلودی در این حوزه نداریم. اگر هم احیاناً مطالبات باقی مانده‌ای وجود داشته بدانید که بنده قبل از حضورم در انجمن از آن اطلاعی نداشتم و قطعاً اگر در این زمینه مستندات اداری وجود داشته باشد در خدمت همه عزیزان هستم.