«مصلحت» در چهارمین روز «فجر ۳۹»/ نوبت به فیلم‌اولی‌ها رسید

فیلم‌های سینمایی «زالاوا» به کارگردانی ارسلان امیری و «مصلحت» به کارگردانی حسین دارابی که هر دو از کارگردانان فیلم‌اولی جشنواره محسوب می‌شوند، امروز در سالن اصحاب رسانه رونمایی خواهند شد. به گزارش سینما خراسان، امروز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه و همزمان با چهارمین روز سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر، طبق روال روزهای گذشته ۲ فیلم سینمایی […]

فیلم‌های سینمایی «زالاوا» به کارگردانی ارسلان امیری و «مصلحت» به کارگردانی حسین دارابی که هر دو از کارگردانان فیلم‌اولی جشنواره محسوب می‌شوند، امروز در سالن اصحاب رسانه رونمایی خواهند شد.

به گزارش سینما خراسان، امروز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه و همزمان با چهارمین روز سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر، طبق روال روزهای گذشته ۲ فیلم سینمایی برای اهالی رسانه، منتقدان و عوامل فیلم‌ها در دو سینمای «میلاد» و «ملت» به نمایش گذاشته می‌شود.

امروز اولین روز جشنواره است که فیلم‌های کارگردانان فیلم‌اولی روی پرده می‌رود.

اولین فیلمی که قرار است در این روز روی پرده سینما برود، فیلم سینمایی «زالاوا» به کارگردانی ارسلان امیری است، این اثر سینمایی اولین فیلم بلند سینمایی این کارگردان به شمار می‌رود. تهیه کنندگی «زالاوا» را روح‌الله و سمیرا برادری برعهده داشته‌اند و آیدا پناهنده به عنوان مشاور کارگردان در این پروژه حضور دارند.

«زالاوا» یک کمدی است که داستان آن در دهه پنجاه شمسی می‌گذرد و راوی اتفاقی است که باعث ترس مردم شده و رییس پاسگاه تلاش می‌کند تا امنیت را به روستا بازگرداند.

در این فیلم سینمایی نوید پورفرج، هدی زین‌العابدین و پوریا رحیمی سام به ایفای نقش می‌پردازند و باسط رضایی، شاهو رستمی، فریدون حامدی، صالح رحیمی، زاهد زندی، مهسا حجازی از جمله بازیگران این پروژه هستند.

دومین فیلم سینمایی که در این روز به نمایش گذاشته می‌شود نیز یک فیلم اولی است، «مصلحت» به کارگردانی حسین دارابی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه، نخستین محصول سینمایی مشترک حوزه هنری و سازمان اوج بوده که در باشگاه فیلم سوره تولید شده است.

نام این فیلم سینمایی پیش از این «مصلحت نظام» نام داشت که در نهایت تصمیم بر این گرفته شد تا نام آن به «مصلحت» تغییر پیدا کند.

در این فیلم سینمایی فرهاد قائمیان، وحید رهبانی، مهدی حسینی‌نیا، مجید نوروزی، امیر نوروزی، سهی‌بانو ذوالقدر، مهدی فریضه، علی دل‌پیشه و نازنین فراهانی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

فیلم «مصلحت» داستانی پلیسی- جنایی دارد و در اواخر دهه ۵۰ می‌گذرد.