منتخب پوسترهای «سوگواره عاشورایی» روی دیوار رفت/ یک ظرفیت عظیم

نمایشگاه «مروری بر منتخبی از آثار یازده دوره‌ سوگواره هنر عاشورایی» یکشنبه ۱۰ شهریورماه همزمان با آغاز ماه محرم در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری افتتاح شد. به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان به نقل از مهر، نمایشگاه «مروری بر منتخبی از آثار یازده دوره سوگواره هنر عاشورایی» بعدازظهر امروز یکشنبه ۱۰ شهریورماه با حضور […]

نمایشگاه «مروری بر منتخبی از آثار یازده دوره‌ سوگواره هنر عاشورایی» یکشنبه ۱۰ شهریورماه همزمان با آغاز ماه محرم در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان به نقل از مهر، نمایشگاه «مروری بر منتخبی از آثار یازده دوره سوگواره هنر عاشورایی» بعدازظهر امروز یکشنبه ۱۰ شهریورماه با حضور محسن مؤمنی شریف در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری افتتاح شد.

در این نمایشگاه منتخب ۴۰ اثر از یازده دوره سوگواره هنر عاشورایی از ۳۷ هنرمند طراح و گرافیست به نمایش گذاشته شد.

محسن مؤمنی شریف رئیس حوزه هنری درباره این نمایشگاه به سینما خراسان گفت: یازده دوره نمایشگاه پوستر سوگواره هنر عاشورایی برگزار شده است و امسال تصمیم گرفتیم منتخبی از آثاری که در یازده دوره قبل ارائه شد، به نمایش بگذاریم.

وی افزود: زمانی که هنرمندان جوان حوزه هنری تصمیم گرفتند آثاری با این رویگرد خلق کنند، به لحاظ تصویری کارهای کمی را شاهد بودیم اما طی سال‌های متمادی، این آثار هم از نظر کمی و هم کیفی مورد توجه قرار گرفتند.

مؤمنی تاکید کرد: خوشبختانه با نگاه جدیدی که هنرمندان در این حوزه دارند، آثار جدیدی خلق شده است که بسیاری از آن‌ها در محافل و مراسم مختلف در قالب پوستر و کتیبه‌ها به کار آمدند.

وی با قابل قبول دانستن سطح آثار نمایشگاه «مروری بر منتخبی از آثار یازده دوره سوگواره هنر عاشورایی» گفت: هنرمندان ارزشی همزمان با آغاز مراسم سوگواری سیدالشهدا(ع)، تلاش می‌کنند پیام عاشورا و حضرت سیدالشهدا (ع) را در قالب آثارشان به زبان هنری به منصه ظهور بگذارند. همچنین، تنوع آثار در این نمایشگاه نشان می‌دهد هنرمندان بسیاری هستند که به ظرفیت عظیم عاشورا نگاهی ویژه دارند.

به گزارش مهر، در این نمایشگاه آثاری از محمدصابر شیخ‌رضایی، ابوالفضل خسروی، احمد دیندار، احمد عزیزپور، بهنام عبدالهوند، پدرام فرخ‌نیا، حمید پورشریف، حمید قربان‌پور، رحیمه همرنگ، رضا شعبانی، سمیه خزایی‌مسک، سیمین هنرور، عباس سعدی، علی آقاحسین پور، علیرضا بیت الهی، علیرضا پوراکبری، علیرضا جوادی، فاطمه حکیمی، فاطمه مرتضایی، فرهود مقدم، مازیار علی یاری، مجید زارع، محمد پرهیزی قراملکی، محمد جوادزهادت، محمد ربیعی، محمدرسول عسگری، محمود ساکی، مرتضی فرحناک، مسعود شکیبایی، مسلم علمزاده، مصطفی بهمن آبادی، ملیحه عوض بیگی، مهدی تمیزی، میثم نامدار، نصیر بشیری، نیلوفر شهری و هادی معزی، روی دیوار رفته است که علاقمندان می‌توانند از ۱۱ تا ۳۰ شهریورماه ساعت ۹ تا ۱۸ به نشانی، خیابان سمیه، قبل از تقاطع حافظ، حوزه هنری مراجعه کنند.