موضوع سومین جشنواره عکس «هشت» مشخص شد

سومین جشنواره سراسری عکس «هشت» با موضوع شادی برگزار می‌شود. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از روابط عمومی جشنواره عکس «هشت»، وجیه‌اله شیرمحمدی دبیر جشنواره عکس تلفن همراه «هشت»، شادی را رویکرد اصلی سومین دوره این جشنواره دانست و گفت: تأثیر عمیق مدرنیته بر زندگی شهری از یک‌سو و افزایش هزینه‌های […]


سومین جشنواره سراسری عکس «هشت» با موضوع شادی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از روابط عمومی جشنواره عکس «هشت»، وجیه‌اله شیرمحمدی دبیر جشنواره عکس تلفن همراه «هشت»، شادی را رویکرد اصلی سومین دوره این جشنواره دانست و گفت: تأثیر عمیق مدرنیته بر زندگی شهری از یک‌سو و افزایش هزینه‌های اقتصادی خانواده‌ها از سوی دیگر، جامعه را بیش از هر زمان دیگری به شادی و نشاط نیازمند کرده است.

وی ادامه داد: این موضوع در فرمایشات بزرگان دینی ما هم همیشه مورد تأکید بوده است. به عنوان نمونه، امام رضا (ع) می‌فرمایند: بعد از انجام واجبات، کاری بهتر از ایجاد خوشحالی برای مؤمن نزد خداوند نیست. به همین جهت در دبیرخانه جشنواره تصمیم گرفتیم «شادی» را محور اصلی سومین دوره این رویداد فرهنگی هنری اعلام کنیم.

دبیر این جشنواره گفت: جشنواره عکس‌های موبایلی «هشت» طی دوره‌های قبلی با استقبال شایسته هنرمندانی از ۹۰ شهر ایران همراه بود و در مجموع بیش از ۲۰۳۶ عکاس هنرمند با بیش از ۲۰ هزار عکس در این رویداد شرکت کردند.

شیرمحمدی اضافه کرد: کتاب‌های دو دوره نخست جشنواره که ۱۵۰ عکس برگزیده را شامل می‌شود، در تیراژ هزار نسخه چاپ شدند و در اختیار برگزیدگان و علاقه‌مندان به هنر عکاسی قرار گرفتند.

وی افزود: داوری عکس‌ها در دو دوره گذشته توسط آقایان سیف‌الله صمدیان، اسماعیل عباسی، کیارنگ علایی، ساعد نیک‌ذات و محسن زین‌العابدینی انجام شد و در این دوره هم سعی داریم سطح تیم انتخاب و داوری را حفظ کنیم.

دبیر جشنواره عکس «هشت» افزود: همچنین سعی می‌کنیم با جذب حامیان مالی بیشتر، میزان جوایز نقدی جشنواره را ارتقا ببخشیم.

به گفته شیرمحمدی، در ادوار قبلی جشنواره «هشت»، علاوه بر وزارت ارشاد و بنیاد امام رضا (ع)، مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، سازمان فضای مجازی سراج، باغ‌موزه قصر و فرهنگسرای ارسباران از جشنواره حمایت کرده‌اند.

وی در پایان گفت: فراخوان سومین جشنواره عکس تلفن همراه «هشت» به زودی و همزمان با دهه کرامت و در ایام میلاد حضرت رضا(ع)، از سوی شرکت نقش رویایی بهشت منتشر می‌شود و از طریق تارنمای https://royayebehesht.ir در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.