موفقیت داستان پدری تنها در جشنواره فیلم سوییس

«آنها که کار می‌کنند» ساخته آنتوان راسباخ در جشنواره فیلم سوییس چند جایزه اصلی را ربود. به گزارش سینما خراسان به نقل از هالیوود ریپورتر، دو فیلم که تجربه نخست کارگردانی سازندگانشان هستند موفق شدند تا مهم‌ترین جوایز جشنواره فیلم سوییس را در بخش داستانی و مستند از آن خود کنند. «آنها که کار می‌کنند» […]


«آنها که کار می‌کنند» ساخته آنتوان راسباخ در جشنواره فیلم سوییس چند جایزه اصلی را ربود.

به گزارش سینما خراسان به نقل از هالیوود ریپورتر، دو فیلم که تجربه نخست کارگردانی سازندگانشان هستند موفق شدند تا مهم‌ترین جوایز جشنواره فیلم سوییس را در بخش داستانی و مستند از آن خود کنند.

«آنها که کار می‌کنند» ساخته آنتون راسباخ با بازی اولیویه گورمت در نقش پدری که سخت کار می‌کند و تلاش دارد تا پس از اینکه از کار اخراج شده در زندگی‌اش بازنگری کند، موفق به کسب جایزه بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر نقش زن مکمل برای پائولین اشنایدر شد.

فیلم مستند «کریس سوییس» ساخته آنجا کافمل هم بهترین فیلم مستند شد و هم جایزه بهترین موسیقی فیلم و بهترین تدوین را از آن خود کرد. در این مستند کافمِل داستان پسر دایی‌اش را که روزنامه‌نگاری جوان بود و سال ۱۹۹۲ در جریان جنگ کرواسی کشته شد بررسی کرده است. جسد او با یونیفورم یک گروه مزدور بین‌المللی یافته شد.

جوئل بازمن جایزه بهترین بازیگر مرد را برای ایفای نقش اصلی در فیلم مایکل اشنایتر با عنوان «رگبار» دریافت کرد که درباره یک یهودی ارتودکس جوان است که به دنبال یافتن عشق است و سرانجام عاشق یک زن غیریهودی می‌شود.

جایزه بهترین بازیگر زن نیز به جودیت هافمن برای «بیگناه» ساخته سیمون جاکومت رسید. در این فیلم او در نقش زنی بازی کرده است که تلاش دارد تا عشق سابقش را از زندان آزاد کند.

بکی پرابست رییس پیشین بازار فیلم اروپایی برلین و از برگزار کنندگان قدیمی نمایشگاه در سوییس نیز جایزه افتخاری امسال جشنواره فیلم سوییس را برای تعهدش به سینمای ملی و بین‌المللی دریافت کرد.

مراسم اهدای جوایز جشنواره فیلم سوییس ۲۰۱۹ شب شنبه در ژنو برگزار شد.