«می شود مثل او بود» در جشنواره تئاتر محیطی موزه

مربیان کانون با نمایش «می شود مثل او بود» داستانی از جنگ تحمیلی را در نخستین جشنواره تئاتر محیطی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، روایت می کنند. به گزارش سینما خراسان، «می‌شود مثل او بود» اثری به نویسندگی کارگردانی صادق کیانی‌مقدم است که به روایت رشادت «فرنگیس حیدرپور» زنی کرد در شهر گیلانغرب می‌پردازد، […]


مربیان کانون با نمایش «می شود مثل او بود» داستانی از جنگ تحمیلی را در نخستین جشنواره تئاتر محیطی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، روایت می کنند.

به گزارش سینما خراسان، «می‌شود مثل او بود» اثری به نویسندگی کارگردانی صادق کیانی‌مقدم است که به روایت رشادت «فرنگیس حیدرپور» زنی کرد در شهر گیلانغرب می‌پردازد، او در رویایی با بعثی‌های عراق شجاعانه می‌جنگد. در عین حال مخاطبان نمایش به موازات داستان اصلی، روایت رشادت‌های حضرت زینب (س) در رویارویی با یزید را نیز به تماشا می‌نشینند.

مربیان مراکز فرهنگی هنری کانون استان تهران به عنوان بازیگر، این اثر را همراهی می‌کنند.

این اثر روز سه‌شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ در ۲ نوبت ساعت‌های ۱۱ و ۱۶:۳۰ اجرا خواهد شد.

داستان «فرنگیس حیدرپور» در قالب کتابی به نام فرنگیس و با قلم مهناز فتاحی منتشر شده است. رهبر معظم انقلاب چندی پیش با نوشتن یادداشتی بر این کتاب از این زن شجاع و نویسنده کتاب قدردانی کردند.

نمایش «می‌شود مثل او بود» با نگاهی به داستان واقعی فرنگیس از سوی اداره کل آفرینش‌های فرهنگی و با همکاری مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این جشنواره شرکت کرده است.

نخستین جشنواره تئاتر محیطی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از ۱۳ تا ۱۸ بهمن در تالارهای هفت‌گانه باغ موزه ملی دفاع مقدس اجرا می‌شود.