«نامه‌هایی از تهران» از فرانسه تا ایران

پروژه تعاملی بین ایران و فرانسه با نام «نامه‌هایی از تهران» در ایران اجرا می‌شود. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، «نامه‌هایی به تهران» با هدایت ورونیک پتی، ندا شاهرخی و آرزو عالی از ۲۷ تیر به مدت یک هفته در سالن داربست روی صحنه خواهد رفت. ندا شاهرخی دانش […]


پروژه تعاملی بین ایران و فرانسه با نام «نامه‌هایی از تهران» در ایران اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، «نامه‌هایی به تهران» با هدایت ورونیک پتی، ندا شاهرخی و آرزو عالی از ۲۷ تیر به مدت یک هفته در سالن داربست روی صحنه خواهد رفت.

ندا شاهرخی دانش آموخته تئاتر از دانشگاه پاریس ۸ فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد است. وی مدیر هنری موسسه بین المللی فانوس، مدرس و کارگردان تئاتر است که تاکنون فعالیت بین المللی فراوانی انجام داده است. آرزو عالی بازیگر، کارگردان و مدرس دانشگاه است. وی فارغ التحصیل از دانشگاه لندن.وی از سال ۹۲ به نوجوانان کار تئاتر آموزش داده است و اجراهای متعددی چون ملانصرالدین، دقت دوم، ادیپ، پای نئال و … را اجرا برده است. همچنین چندین پروژه بین المللی با لهستان، یونان و فرانسه در کارنامه کاری خود دارد.

موسسه «فانوس هنر پارس» با همکاری مرکز فرهنگی هنری آنی گرا و کمپانی تئاتر گراند ویتس برای اولین بار نوجوانان ایرانی را در فروردین ۹۸ به یک رزیدنس تئاتری در کشور فرانسه دعوت کرد. در این رزیدنس با حضور نوجوانان ایرانی و نوجوانان فرانسوی، پروژه «نامه‌هایی از تهران» شکل گرفت و در سالن آنی گرا روی صحنه رفت. ورونیک پتی تئاتر «گراند ویتسه» را در سال ۱۹۹۴ تاسیس کرد.

پروژه «نامه‌هایی از تهران» بر مبنای autobiographie، داستانهای عامیانه و به عنوان یک تئاتر مستند در نظر گرفته شده است. کارهای آموزشی با دانش آموزان و کار با مخاطبان خاص مانند ساکنان مناطق ناامید کننده، افراد زندان، بخشی از فعالیت این کمپانی است.

بازیگران این نمایش، هنرجویان مدرسه نوجوان فانوس هستند که به مدت ۹ ماه در این مدرسه آموزش دیده و در کشور فرانسه پروژه را همراهی کردند.

موسسه فانوس هنر پارس به مدیریت مرتضی یونس زاده کار خود را از سال ۹۲ در حوزه بین الملل آغاز کرد و تا به امروز بیش از ۲۰ ورک شاپ بین المللی با حضور اساتید فرانسوی و بیش از ۸ اجرای بین‌المللی در کشورهای فرانسه و یونان را در کارنامه خود دارد.