نخستین دوره رویداد «رویازی» برگزار شد

اولین دوره رویداد «رویازی»، همزمان با یازدهمین دوره جشنواره دوسالانه پویانمایی تهران برگزار شد. به گزارش سینما خراسان، در مراسم اولین دوره رویداد «رویازی» که عصر سه شنبه ۱۴ اسفند با حضور تعداد زیادی از فعالان حوزه انیمیشن در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، شرکت کنندگان رویداد «رویازی» طرح‌های خود را ارائه […]

اولین دوره رویداد «رویازی»، همزمان با یازدهمین دوره جشنواره دوسالانه پویانمایی تهران برگزار شد.

به گزارش سینما خراسان، در مراسم اولین دوره رویداد «رویازی» که عصر سه شنبه ۱۴ اسفند با حضور تعداد زیادی از فعالان حوزه انیمیشن در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، شرکت کنندگان رویداد «رویازی» طرح‌های خود را ارائه کردند.

در این جلسه «پیچینگ»، ۱۵ طرح انیمیشن در قالب‌های مختلف سریال، سینمایی، کوتاه و مستند توسط انیمیشن سازهایی از استان‌های مختلف کشور ارائه شد و نمایندگانی از سرمایه گذاران و سفارش دهندگان انیمیشن، VOD ها و اصناف مرتبط با این حوزه، به تماشای این آثار نشستند.

ناصر گلمحمدی، علیرضا گلپایگانی، امیرمحمد دهستانی، امیر سحرخیز، معین صمدی، محمد ابوالحسنی، سیدمحمدحسین سجادی نیری، حبیب ایل بیگی، علیرضا تابش، محمدرحیم لیوانی، مجید ایرانمنش، علیرضا رضاداد، محمدرضا کریمی صارمی، علی کاشفی پور و… از مدیران فرهنگی و صاحب نظران حوزه انیمیشن و صنف انیمیشن، تعدادی از حاضران در این رویداد بودند.

در بخش‌هایی از این رویداد، احسان کاوه مدیر مرکز تلویزیون و انیمیشن حوزه هنری از چندین کتاب کمیک که توسط این مرکز و با محوریت اساطیر ایرانی تهیه شده بود، رونمایی کرد. همچنین تندیس‌های «مسئولیت فرهنگی رویازی» که برای سازمان‌ها و مجموعه‌هایی تهیه شده بود که آثاری در حوزه انیمیشن با رویکرد مسئولیت فرهنگی داشتند، به وزارت نیرو و قوه قضائیه اهدا شد و نمایندگان این دو ارگان نیز به عنوان سرمایه گذار در پیچینگ رویازی حضور داشتند.

در انتهای این مراسم نیز علیرضا رضاداد، دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم کودک اصفهان، ضمن استقبال از برگزاری پیچینگ انیمیشن، اعلام کرد که این رویداد در دوره بعدی جشنواره فیلم کودک اصفهان نیز برگزار خواهد شد و شرکت کنندگان حاضر در رویازی، می‌توانند طرح‌های خود را در آن جشنواره نیز ارائه دهند.