نصب کاشی ماندگار بر سر در منزل پیشکسوت موسیقی مقامی خراسان شمالی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی از نصب کاشی ماندگار بر سر در منزل استاد عیسی قلی پور پیشکسوت موسیقی مقامی خراسان شمالی خبر داد. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه با اعلام این خبر افزود: روز پنجشنبه […]


مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی از نصب کاشی ماندگار بر سر در منزل استاد عیسی قلی پور پیشکسوت موسیقی مقامی خراسان شمالی خبر داد.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه با اعلام این خبر افزود: روز پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه، با حضور جمعی از مردم فرهنگ دوست و مسئولان استان و شهرستان، کاشی ماندگار استاد عیسی قلی پور بر سر در منزل این نوازنده موسیقی مقامی نصب شد. طرح کاشی ماندگار، بر اساس وظایف سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در جهت حفظ میراث فرهنگی ناملموس و معنوی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه نخستین کاشی ماندگار در بجنورد، امروز بر سر در منزل استاد قلی پور نصب شد، افزود: این طرح برای چهره‌های ماندگار، شاخص و تأثیرگذار در یک رسته فرهنگی و هنری که در حوزه فعالیت خود مرزهای جدیدی را ترسیم کرده‌اند، انجام می‌شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی عنوان کرد: استاد قلی‌پور تاکنون در جشنواره‌های متعددی شرکت و با کسب درجات بالا و لوح‌های ارزنده در سطح ملی و جهانی موجب سربلندی فرهنگ خراسان شمالی است.