نماهنگ «انتظار» سعید کرمی در دسترس مخاطبان قرار گرفت

سعید کرمی نوازنده سازهای بادی چند روز بعد از انتشار قطعه «سرنوشت»، نماهنگ «انتظار» را با همراهی تعدادی از هنرمندان منتشر کرد. دریافت ۲۸ MB به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان، سعید کرمی دومین اثر رسمی‌اش را با عنوان «انتظار»، در اختیار اهالی موسیقی قرار داد. کرمی در هفته‌های گذشته قطعه «سرنوشت» را منتشر […]


سعید کرمی نوازنده سازهای بادی چند روز بعد از انتشار قطعه «سرنوشت»، نماهنگ «انتظار» را با همراهی تعدادی از هنرمندان منتشر کرد.

دریافت ۲۸ MB

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان، سعید کرمی دومین اثر رسمی‌اش را با عنوان «انتظار»، در اختیار اهالی موسیقی قرار داد. کرمی در هفته‌های گذشته قطعه «سرنوشت» را منتشر کرده بود و اکنون با انتشار دومین اثر رسمی‌اش وارد فاز تازه‌ای از فعالیتش شده است. کرمی این قطعه را آهنگسازی کرده و نواختن کلارینت را هم برعهده دارد. قطعه «انتظار» بر مایه‌های دستگاه شور در موسیقی ایرانی منطبق است.

سعید کرمی از هنرمندان ایرانی است که سال‌های زیادی را در ترکیه به آموختن و اجرای موسیقی پرداخته است. کرمی اهل زنجان است و در خانواده‌ای بزرگ شده که موسیقی در آن نقش مهمی داشته است. او از ۲۰ سالگی نواختن گیتار را در زنجان و بعد نواختن فلوت و کلارینت و ساکسیفون را آغاز می‌کند. مجید محجوبی نخستین استاد او در زنجان است.

این هنرمند برای آموختن بیشتر راهی تهران می‌شود و شاگرد استادانی مانند شهرام رکوعی، مجید سینکی، مصطفی منفرد منش و داوود بحری‌نژاد می‌شود. کلاس‌های سولفژ و تئوری موسیقی را هم در تهران ادامه می‌دهد.

سعید کرمی در چند سال گذشته در مناطق مختلف ترکیه اجراهایی را به صحنه برده و در مسترکلاس‌های مختلفی شرکت کرده است.

وی با موسیقی سنتی ترکیه، موسیقی مقامی ترکیه و موسیقی پاپ ترکیه آشنایی دارد. او دستگاه‌های موسیقی ایرانی و ترکی را روی ساکسیفون و کلارینت سُل (ترکی) اجرا می‌کند.