نمایشگاه مجسمه‌های «پرنده‌هایی که پرنده نیستند» افتتاح می‌شود

نمایشگاه مجسمه‌های آرزو آزادی با عنوان «پرنده‌هایی که پرنده نیستند» پنجشنبه ۳۰ بهمن ماه در گالری هفت ثمر گشایش می‌یابد. به گزارش سینما خراسان، «پرنده‌هایی که پرنده نیستند» عنوان نمایشگاه آثار مجسمه آرزو آزادی (اکرم السادات شرق آزادی) است که روز پنجشنبه ۳۰ بهمن ماه در گالری هفت ثمر افتتاح می‌شود و از روز اول […]


نمایشگاه مجسمه‌های آرزو آزادی با عنوان «پرنده‌هایی که پرنده نیستند» پنجشنبه ۳۰ بهمن ماه در گالری هفت ثمر گشایش می‌یابد.

به گزارش سینما خراسان، «پرنده‌هایی که پرنده نیستند» عنوان نمایشگاه آثار مجسمه آرزو آزادی (اکرم السادات شرق آزادی) است که روز پنجشنبه ۳۰ بهمن ماه در گالری هفت ثمر افتتاح می‌شود و از روز اول اسفند برای عموم بازدید خواهد داشت.

این نمایشگاه به مدت یک هفته و تا ۶ اسفندماه در گالری هفت ثمر به نشانی خیابان مطهری، خیابان کوه نور، کوچه پنجم، شماره ۸ برپا خواهد بود.

در استیتمنت این نمایشگاه آمده است: «چگونه می‌توان پرده واقعیت را کنار زد و پشت آن را دید؟ از وقتی که افلاطون شاعران را به جرم اینکه این پرده را کنار می‌زنند از آرمانشهر خود بیرون راند تا پس از جنگ‌های جهانی که هنرمند می‌خواست علیه خرد، به جنون و تخیل دامن بزند سبک‌های بسیاری به دنبال کنار زدن واقعیت برای نشان دادن حقیقت بوده‌اند.

آرزو آزادی برای این کار پرنده‌هایی ساخته که پرنده نیستند. پرنده‌هایی که آنقدر سنگین‌ند که همچون کوه به زمین چسبیده‌اند و از موجودات باستانیِ اعماق ناخودآگاه آمده‌اند. موجوداتی که وجود ندارند اما برای مخاطب آشنا به نظر می‌رسند.

پشت این پرده را نشان دادن، خود به خود آشنایی را می‌زداید و شگفتی به بار می‌آورد. به تاریکی فرو رفتن! سفر به هیچ و چیزی از دل نیستی، هست کردن! این همان سفری است که سفر نیست. سفر به جایی که همیشه در آن بوده‌ای! … «کرانمند کردن امر بی کرانِ» شلینگ و «فشردن جهان در نقطه‌ای که از آن نقطه آغاز شده است.»

ساخته‌های او با اسطوره‌های ناخودآگاه و گذشته از مرز واقعیت، آرزو آزادی را طوری ساخته‌اند که می‌توان به او نزدیک شد و تجربه اش کرد، چیزی رازآلود را که در آنها دفن شده مثل باستان شناس، آرام بیرون کشید، خاک را با قلموهای نرم کنار زد و راز را دوباره کشف کرد.»