نمایشگاه نقاشی «راویان کوچک» در تهران و سردشت

نمایشگاه نقاشی «راویان کوچک» به همت موزه صلح تهران با هدف بررسی تأثیر استفاده از سلاح‌های کشتارجمعی بر نسل‌های آینده در تهران و سردشت برگزار می‌شود. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان، فرحناز عطاریان عضو بخش کودک موزه صلح تهران درباره نمایشگاه نقاشی «راویان کوچک» گفت: «راویان کوچک» عنوان نمایشگاهی است از آثار نقاشی […]نمایشگاه نقاشی «راویان کوچک» به همت موزه صلح تهران با هدف بررسی تأثیر استفاده از سلاح‌های کشتارجمعی بر نسل‌های آینده در تهران و سردشت برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان، فرحناز عطاریان عضو بخش کودک موزه صلح تهران درباره نمایشگاه نقاشی «راویان کوچک» گفت: «راویان کوچک» عنوان نمایشگاهی است از آثار نقاشی کودکان سردشت و تهران. یکی از اهداف اجرای این پروژۀ ترویجی-پژوهشی، نگاه کودکان به شهرشان است و بر اساس این هدف، مرحلۀ اول این پروژه در دو شهر سردشت و تهران انجام شده است. از اهداف دیگر می‌توان به بررسی تأثیر استفاده از سلاح‌های کشتارجمعی بر روی نسل‌های آینده نام برد که در شهرهایی زندگی می‌کنند که روزگاری در معرض اینگونه سلاح‌ها بوده‌اند. از این رو این نمایشگاه نگاهی ویژه به تأثیرات فاجعۀ بمباران شیمیایی سردشت توسط رژیم وقت عراق بر روی کودکان نسل سوم و چهارم و بعد از آن داشته است. اجرای این پروژه در ۲ شهر سردشت و تهران و طی سه مرحله انجام می‌شود.

منا بادامچی‌زاده از دیگر اعضای بخش کودک موزه صلح تهران نیز درباره مراحل انجام این پروژه توضیح داد: مرحله نخست، برگزاری کارگاه قصه‌گویی٬ روایت و نقاشی گروهی با موضوع «شهر من» در شهر سردشت و تهران بود. سپس نمایشگاهی از نقاشی‌های جمع‌آوری شده از کودکان در این ۲ شهر برگزار می‌شود و در مرحله سوم مجموعۀ این آثار در اختیار پژوهشگران علاقه‌مند به این حوزه قرار خواهد گرفت.

مهناز آرین‌فرد عضو دیگر بخش کودک موزه صلح تهران که سالهاست در زمینه فعالیت‌های زیربنایی و صلح‌آمیز برای کودکان فعالیت دارد نیز درباره این نمایشگاه گفت: گروه سنی شرکت‌کنندگان ۶ تا ۱۲ سال است. از شهر سردشت، دانش‌آموزان دبستان‌های دخترانه کوثر و پسرانه انقلاب و از شهر تهران، دانش‌آموزان کمیته صلح دبستان دخترانه صداقت و کودکان پیش‌دبستانی خانه کودک حدیث برای این پروژه انتخاب شده‌اند.

این نمایشگاه هفتم تیر به مناسبت سی و دومین سالگرد بمباران شیمیایی سردشت، در مکان تاریخی حمام بیستون شهر سردشت برگزار خواهد شد و بعد از آن در روزهای ۲۶ تا ۲۸ تیر در فرهنگسرای هنر (ارسباران) تهران برگزار می‌شود. نمایشگاه نقاشی «راویان کوچک» دهمین همکاری مشترک موزه صلح تهران و خانه کودک و فرهنگ حدیث است.