نمایش ویدئوآرت‌هایی از دغدغه هنرمندان جوان ایرانی در ماه مهر

نمایشگاه گروهی ویدئوآرت «آپگرید» ۲۲ تا ۲۵ شهریورماه در گالری ماه مهر برگزار می‌شود. به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان، «آپگرید» پروژه‌ای از شهرام انتخابی است که با حمایت مؤسسه ماه‌ مهر و فکتوری تی‌تی شکل گرفته و آناهیتا آقاطاهر، رجا بهروش، ندا تبریزی، ساناز خداداد، نازنین زادمهر، اشکان شکری، نگار عالمزاده گرجی و پدیده […]


نمایشگاه گروهی ویدئوآرت «آپگرید» ۲۲ تا ۲۵ شهریورماه در گالری ماه مهر برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان، «آپگرید» پروژه‌ای از شهرام انتخابی است که با حمایت مؤسسه ماه‌ مهر و فکتوری تی‌تی شکل گرفته و آناهیتا آقاطاهر، رجا بهروش، ندا تبریزی، ساناز خداداد، نازنین زادمهر، اشکان شکری، نگار عالمزاده گرجی و پدیده فرزان، هنرمندان شرکت‌کننده در آن هستند.

شهرام انتخابی در بخشی از استیتمنت این نمایشگاه آورده است: «آپ‌گرید» پروژه‌ای است که آغازش با مروری بر تاریخ ویدئو و جدیدترین تحولات هنر معاصر، در سطح بین‌المللی همراه بوده است. شکل‌گیری گروه‌های پژوهشی کیوریتوری و طی مراحل پیش‌تولید ویدئوآرت، برای نمایشگاهی متکی به انسجام و پیوستگی و حفظ هماهنگی ایده‌های هنرمندان، مسیری بود که در مؤسسه ماه مهر طی شده است. این آثار در یک استودیوی فیلمبرداری و همچنین مناطق مختلف شهر، تولید شده و در نهایت، آثار منتخب به نمایش گذارده می‌شود. هدف از برگزاری رویداد «آپگرید» نمایش دغدغه‌ها و مشغولیات ذهنی هنرمندان جوان ایرانی است که می‌توان آن را یک «عکس فوری» از آنچه در حال وقوع است، دانست. آثار این هنرمندان، از یک‌ طرف به جنبه‌های هویتی می‌پردازد و از طرفی دیگر، «تقابل با موضوعات معاصر» را نشان می‌دهد.

همچنین جلسه نشست و گفتگو پیرامون این نمایشگاه با حضور شهرام انتخابی، بهنام کامرانی و شهاب میرزائیان روز یکشنبه ۲۴ شهریور از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در گالری ماه مهر برگزار می‌شود.

نمایشگاه ویدئوآرت «آپگرید» ۲۲ تا ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ در گالری ماه مهر به نشانی خیابان آفریقا، کوچه نیلوفر، پلاک ۷ برپاست.