نمایش پشت صحنه فیلم «گاو» در «تابستانه» باشگاه «هنر و تجربه»

اولین برنامه نمایش «تابستانه» باشگاه «هنر و تجربه» با نمایش فیلمی از پشت صحنه فیلم «گاو» کلید می‌خورد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از روابط عمومی موسسه سینمایی «هنر و تجربه»، اولین برنامه نمایش «تابستانه» باشگاه فیلم «هنر و تجربه» به اکران پشت صحنه فیلم «گاو» اختصاص پیدا کرد که چهارشنبه […]


اولین برنامه نمایش «تابستانه» باشگاه «هنر و تجربه» با نمایش فیلمی از پشت صحنه فیلم «گاو» کلید می‌خورد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از روابط عمومی موسسه سینمایی «هنر و تجربه»، اولین برنامه نمایش «تابستانه» باشگاه فیلم «هنر و تجربه» به اکران پشت صحنه فیلم «گاو» اختصاص پیدا کرد که چهارشنبه ۱۹ تیر همزمان در شهرهای تهران، شیراز و اصفهان برگزار می‎شود. در برپایی این برنامه فیلمخانه ملی ایران به مدیریت لادن طاهری همراهی و مشارکت داشته است.

سالن شماره یک پردیس چارسو چهارشنبه ۱۹ تیر ساعت ۲۰ میزبان نمایش پشت صحنه فیلم «گاو» است و در این برنامه که به مناسبت پنجاهمین سال ساخت فیلم «گاو» به کارگردانی داریوش مهرجویی برگزار می‎شود، هوشنگ گلمکانی و علیرضا محمودی به سخنرانی می پردازند.

نمایش این فیلم در مجموعه هنر شهر آفتاب شیراز ساعت ۲۰ و در پردیس سیتی سنتر اصفهان ساعت ۱۹ چهارشنبه ۱۹ تیر است.

داریوش مهرجویی فیلم «گاو» را در سال ۱۳۴۸ بر اساس داستان «عزاداران بیل» به نویسندگی غلامحسین ساعدی کارگردانی کرد. در این فیلم که از آثار موج نوی سینمای ایران محسوب می‎شود، گروهی از بازیگران تئاتر آن سال‌ها مقابل دوربین قرار گرفتند؛ بازیگرانی چون عزت‌الله انتظامی، علی نصیریان، جعفر والی، جمشید مشایخی، پرویز فنی‎زاده، محمود دولت آبادی و ….

طراح پوستر این برنامه حمیدرضا بیدقی است.

ورود عموم علاقه‌مندان به برنامه باشگاه «هنر و تجربه» رایگان و آزاد است.

دیگر فیلم های اولین برنامه نمایش «تابستانه» باشگاه فیلم «هنر و تجربه» متعاقباً اعلام می شود.