نوید محمدزاده: قطعا سال آینده در جشنواره فیلم فجر حضور ندارم

نوید محمدزاده در نشست فیلم «سرخ‌پوست» بیان کرد: قطعا سال آینده در جشنواره فیلم فجر حضور نخواهم داشت. به گزارش سینما خراسان، نشست خبری فیلم سینمایی «سرخ‌پوست» با حضور نیما جاویدی کارگردان، نوید محمدزاده، پریناز ایزدیار، ستاره پسیانی، آتیلا پسیانی و حبیب رضایی بازیگران، ایمان امیدواری طراح گریم، مجید مطلبی تهیه‌کننده، هومن بهمنش مدیر فیلمبرداری، […]


نوید محمدزاده در نشست فیلم «سرخ‌پوست» بیان کرد: قطعا سال آینده در جشنواره فیلم فجر حضور نخواهم داشت.

به گزارش سینما خراسان، نشست خبری فیلم سینمایی «سرخ‌پوست» با حضور نیما جاویدی کارگردان، نوید محمدزاده، پریناز ایزدیار، ستاره پسیانی، آتیلا پسیانی و حبیب رضایی بازیگران، ایمان امیدواری طراح گریم، مجید مطلبی تهیه‌کننده، هومن بهمنش مدیر فیلمبرداری، جوادمطوری طراح جلوه‌های ویژه میدانی، رامین کوشا آهنگساز، ایرج شهرادی مدیر فیلمبرداری و عماد خدابخش تدوینگر، در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

نیما جاویدی درباره پایان‌بندی فیلم گفت: پایان‌بندی این اثر بسته است و بسته‌تر از آن نمی‌توانست باشد.

وی درباره شباهت فیلم به آثاری چون «مسیر سبز» و «رستگاری در شاوشنگ» بیان کرد: ما در این فیلم ادای دینی به فیلم شاوشنگ داشتیم و در سکانسی از فیلم لوگوی این فیلم را نیز نشان می‌دهیم.

این کارگردان توضیح داد: ضرب‌های تحول شخصی سرگرد در بخش‌های مختلف فیلم گذاشته شده و تا آخر فیلم تردید در بخشش وجود دارد. بعضی وقت‌ها بد نیست منفعت شخصی را برای حقیقت کنار بگذاریم.

وی تاکیدکرد:قانون زمانی که بخواهد عدالت را زیر پا گذارد خوب نیست در چنین شرایطی عدالت ‌مهمتر است.

نوید محمدزاده درباره بازی در این فیلم گفت: برای این فیلم ۱۲ کیلو وزن اضافه کردم و برای الگوی نظامی از همکاری تیمسار کوهرنگی استفاده کردیم.

جاویدی درباره انتخاب زمان رخ دادن داستان فیلم بیان کرد: از تاریخی به بعد زندان‌ها به دوربین مداربسته مجهز شد به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا تاریخ داستان برای ۵۰ سال پیش و در دوره پهلوی باشد.

رامین کوشا آهنگساز پروژه درباره موسیقی فیلم گفت: زمان زیادی با نیما جاویدی درزمینه موسیقی بحث کردیم و در نهایت تصمیم گرفتیم موسیقی به صورت ارکستر اجرا شود.

محسن نصرالهی طراح صحنه بیان کرد: تمام دکورهای فیلم ساخته شده است.

جاویدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیان کرد: هیچ چیز از احمد سرخ‌پوست نمی‌بینیم و ترجیح دادم سرخپوست را نشان ندهم تاهمزادپنداری با او نشود و دلیل آن این بود که اگر سر دو راهی انتخاب قرار گرفتیم، ببینیم حقیقت را انتخاب می‌کنیم و جان یک آدم را نجات می دهیم؟

نوید محمدزاده گفت: من در مقام بازیگر دنبال این هستم متفاوت بازی کنم، مهم این است که کارگردانان این امر را باور کنند که بازیگران می‌توانند نقش متفاوت بازی کنند و برای بازی در این فیلم خوشحال هستم.

جاویدی در ادامه گفت: ایده داستان چند سال پیش از دعوای زندانی در یاسوج با فرودگاه این شهر برداشتم که فرودگاه به زندان اعلام کرده بود که در جای خطرناکی قرار دارد.

آتیلا پسیانی در بخشی از این نشست بیان کرد که فیلمنامه این اثر یکی از بهترین فیلمنامه‌هایی است که خوانده است.

حبیب رضایی نیز تاکید کرد: سال‌ها است که به دنبال چنین سینمایی نمی‌روند و زمانی که فیلمنامه را خواندم برای بازی در این فیلم به وجد آمدم.

پریناز ایزدیار گفت: این فیلم را بسیار دوست دارم و خوشحالم که در آن بازی کرده ام.

جاویدی از اینکه مسعود فراستی از فیلم «سرخ‌پوست» تعریف کرده است گفت: واقعا شوک شدم و باید بگویم همیشه تحلیل‌های او را دوست دارم. البته نقاط اشتراکی مانند علاقه به سینمای ههیچکاک بین من و فراستی وجود دارد. صادقانه به خودم گفتم دمت گرم که آقای فراستی از فیلمت تعریف کرد.

نوید محمدزاده در پایان این نشست ضمن اشاره به حضورش در دو فیلم «متری شیش و نیم» و «سرخ‌پوست» گفت: قطعا سال آینده در جشنواره فیلم فجر فیلم نخواهم داشت چرا که نیاز به فاصله و تغییر هست. فاصله باعث می شود تا درباره نقش و فن بیان من در آثاری که تا به امروز داشته‌ام بیشتر فکر شود.