میزبانی ۲۵ تماشاخانه از ۵۷ نمایش

تماشاخانه‌های دولتی و خصوصی هفته پایانی آذر را با استقبال از نمایش‌های مناسبتی به سبب ایام فاطیمه (س) و قرار گرفتن در آستانه شب یلدا با میزبانی ۲۵ تماشاخانه از ۵۷ نمایش آغاز کردند.

به گزارش روز شنبه سینما خراسان به نقل از ایرنا، تسریع روند واکسیناسیون از آغاز کار دولت سیزدهم سرانجام حُکم به آبی پوش شدن اغلب استان‌ها و شهرستان‌های کشور داد. مهمترین ثمره این اتفاق خوشایند بازگشت امید و اطمینان به مردم برای مشارکت بیشتر در فعالیت‌های اجتماعی بود که جنب و جوش جامعه را در تمام عرصه‌ها؛ از جمله فعالیت‌های فرهنگی و هنری افزایش داد.

بازگشایی روزافزون سالن‌ها و تماشاخانه‌ها برای میزبانی از اجراها، مخاطبان و دوستداران هنر نمایش در سایه آغاز فعالیت در حوزه فرهنگ و هنر و امید به استمرار آن در نهایت منتج به گذار از بهره‌بردن سالن‌ها از ظرفیت محدود و بار دیگر بازگشت به شرایط استفاده از ظرفیت صد در صدی تماشاخانه‌ها شد.

حال با همه این توصیفات در هفته پایانی آذر با وجود قرار گرفتن در دو رویداد تقویمی؛ نخست ایام دهه فاطمیه (س) و دو دیگر نزدیک شدن به آستانه آیین سنتی، کهن و باستانی شب یلدا، باعث شد تا ضمن آغاز اجرای چند اثر تئاتری جدید در تماشاخانه‌ها؛ به مناسبت ایام فاطمیه (س) شاهد اجرای چند اثر مناسبتی نیز در سالن اصلی مجموعه تئاترشهر (نمایش تا اشکستان)، تماشاخانه مهر حوزه هنری (نمایش پیرزنی که در زمین خانه داشت) و تماشاخانه سنگلج (نمایش خاموشان) باشیم.

با احتساب این رویدادها واتفاقات در نهایت ۲۵ سالن و تماشاخانه دولتی و خصوصی در پایتخت طی هفته پایانی آذر در مجموع از ۵۷ اثر نمایشی میزبانی خواهند کرد.

میزبانی تئاترشهر از تا اشکستان، تختی در اتاق ۲۳ هتل آتلانتیک و احتمالات

نمایش تا اشکستان به نویسندگی و کارگردانی حمید حرا در ایام دهه فاطمیه (س) به عنوان ویژه برنامه تئاتری سالن اصلی مجموعه تئاترشهر به مدت زمان ۱۰۵ دقیقه از ساعت ۱۹ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

در خلاصه این نمایش مناسبتی آمده: پدر یوحنا کشیش روشن ضمیری است که صومعه او در نزدیکی مدینه واقع شده است. او با مطالعه منابع اصیل عیسوی به ظهور پیامبر خاتم پی برده. اما برای حفظ صومعه خود دغدغه فراوانی دارد. تحیر و سرگردانی او موجب می‌شود سرانجام اسعد فرزند خوانده گوژپشت خود را راهی مدینه کند. اسعد در مدینه درگیر ماجراهای پر فراز و نشیبی می‌شود و…

نمایش تختی در اتاق ۲۳ هتل آتلانتیک به نویسندگی و کارگردانی تینو ‌صالحی در سالن قشقایی مجموعه تئاترشهر با مدت زمان ۶۰ دقیقه همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۸:۳۰ میزبان مخاطابان خواهد بود.

و در نهایت نمایش احتمالات به نویسندگی و کارگردانی علی ‌شمس جدیدترین اثری است که در ‌سالن ‌چهارسو مجموعه تئاترشهر به مدت زمان ۱۰۰ دقیقه از ساعت ۱۹:۳۰ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

ایرانشهر با سه‌گانه پاریسی، تصویر مصور مظفری، فرودگاه پرواز شماره ۷۰۷ و خلوت بی‌همایون

نمایش سه‌گانه پاریسی به نویسندگی و کارگردانی ایوب آقاخانی دیگر نمایش در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر است که از ساعت ۱۸:۳۰ با مدت زمان ۶۰ دقیقه به صحنه می‌رود.

نمایش تصویر مصور مظفری به نویسندگی اصغر ‌گروسی و طراحی و کارگردانی وحید ‌نفر از ۱۰ آذر از ساعت ۲۰:۳۰ به مدت زمان ۶۰ دقیقه در ‌سالن ‌استاد ‌ناظرزاده ‌کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود.

نمایش فرودگاه، پرواز شماره ۷۰۷ نوشته احمدرضا احمدی نویسنده و شاعر شناخته شده برای اولین بار به گارگردانی کوروش سلیمانی از ساعت ۲۰ با مدت زمان ۸۰ دقیقه در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

نمایش خلوت بی همایون به نویسندگی مهدی معبودی و کارگردانی علی ژکان از کارگردانان شناخته شده و صاحب سبک سینمای ایران از ۱۴ آذر ساعت ۱۸:۳۰ در سالن ناظرزاده تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود.

علی ژکان متولد ۱۳۲۹ در تهران است و سال ۱۳۴۷ دوره بازیگری را در گروه هنر ملی وزارت فرهنگ و هنر گذراند؛ سپس به بازی در تئاتر روی آورد و در نمایش‌هایی چون سگی در خرمن جا، استثناء و قاعده، آنکه گفت آری و آنکه گفت نه، قصه حریر و مرد ماهیگیر، تامارزوها در جنگل به ایفای نقش پرداخت.

با ساخت فیلم مادیان در سال ۱۳۶۸ به شهرت رسید و خود را به عنوان یکی از کارگردانان صاحب سبک در سینمای ایران معرفی کرد. از دیگر آثار مشهور و شناخته شده وی در عرصه کارگردانی سینمای می‌توان به آثاری چون اولین امضا برای رعنا، چهره به چهره، عیسی می‌آید، سایه به سایه و دخترک کنار مرداب اشاره کرد.

آسانسور نداره و روزمرگی در تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان

سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان از ۹ آذر میزبان نمایش آسانسور نداره به نویسندگی سباستین ‌تیری، ترجمه هومن حسین‌زاده و کارگردانی لبخند ‌بدیعی به مدت زمان ۶۰ دقیقه خواهد بود. این اثر نمایشی همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۹:۴۵ به صحنه خواهد رفت.

همچنین نمایش روزمرگی دیگر اثر نمایشی است که از ۹ آذر با مدت زمان ۹۰ دقیقه به نویسندگی و کارگردانی بهنام ‌حسن‌پور ساعت ۱۷:۳۰ در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان میزبان مخاطبان خواهد بود.

مهرگان با پایین سمت چپ، ماشین‌نشین‌ها، خدای کشتار، ایستادن به وقت مردن، رام کردن زن سرکش و کنسرت-نمایش در اندرونم بشارتی است

نمایش پایین سمت چپ به نویسندگی و کارگردانی هادی محرابی با مدت ۶۵ دقیقه، همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۷:۳۰ در سالن شماره ۱ خانه نمایش مهرگان به صحنه می‌رود.

دریافت دیپلم افتخار، تندیس و جایزه بهترین نمایش، بهترین کارگردانی، بهترین طراحی صحنه از بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی و جایزه بهترین نمایشنامه، بهترین کارگردانی، بهترین طراحی صحنه و اثر برگزیده از جشنواره مهرواله جوایز و افتخارات نمایش پایین سمت چپ به شمار می‌رود.

نمایش ماشین‌نشین‌ها به نویسندگی و کارگردانی علی خودسیانی ساعت ۱۹ با مدت زمان ۵۰ دقیقه دیگر نمایشی است که در سالن شماره ۱ خانه نمایش مهرگان ‌به صحنه می‌رود.

اصغر فرهادی سال ۱۳۷۰ با اجرای نمایش ماشین‌نشین‌ها به قلم خودسیانی نخستین گام خود در عرصه تئاتر حرفه‌ای برداشت و حال بعد از گذشت ۳۰ سال نویسنده ماشین نشین‌ها با دو بازیگر جوان (الهه خوش‌قامت، امیررضا اکبری) این نمایش را به صحنه می‌برد.

نمایش خدای کشتار به نویسندگی یاسمینا رضا با ترجمه مائده ‌طهماسبی و کارگردانی سیده سحر طباطبایی‌نیا ساعت ۱۸:۳۰ با مدت زمان ۸۰ دقیقه در سالن شماره ۲ خانه ‌نمایش ‌مهرگان ‌به صحنه می‌رود.

نمایش ایستادن به وقت رفتن به نویسندگی محمود ‌ناظری و کارگردانی غلامرضا ‌عربی با مدت ۴۵ دقیقه، همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۲۰:۱۵ دیگر نمایش سالن شماره ۲ خانه ‌نمایش ‌مهرگان به صحنه می‌رود.

نمایش رام کردن زن سرکش به نویسندگی داوود ‌فتحعلی ‌بیگی و کارگردانی میثاق ‌یوسفی با مدت ۱۰۰ دقیقه، همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۸:۳۰ در سالن شماره ۱ خانه ‌نمایش ‌مهرگان به صحنه می‌رود.
نمایش ماشین‌نشین‌ها به نویسندگی و کارگردانی علی خودسیانی ساعت ۱۹ با مدت زمان ۵۰ دقیقه دیگر نمایشی است که در سالن شماره ۱ خانه نمایش مهرگان ‌به صحنه می‌رود.

اصغر فرهادی سال ۱۳۷۰ با اجرای نمایش ماشین‌نشین‌ها به قلم خودسیانی نخستین گام خود در عرصه تئاتر حرفه‌ای برداشت و حال بعد از گذشت ۳۰ سال نویسنده ماشین نشین‌ها با دو بازیگر جوان (الهه خوش‌قامت، امیررضا اکبری) این نمایش را به صحنه می‌برد.

نمایش خدای کشتار به نویسندگی یاسمینا رضا با ترجمه مائده ‌طهماسبی و کارگردانی سیده سحر طباطبایی‌نیا ساعت ۱۸:۳۰ با مدت زمان ۸۰ دقیقه در سالن شماره ۲ خانه ‌نمایش ‌مهرگان ‌به صحنه می‌رود.

نمایش ایستادن به وقت رفتن به نویسندگی محمود ‌ناظری و کارگردانی غلامرضا ‌عربی با مدت ۴۵ دقیقه، همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۲۰:۱۵ دیگر نمایش سالن شماره ۲ خانه ‌نمایش ‌مهرگان به صحنه می‌رود.

نمایش رام کردن زن سرکش به نویسندگی داوود ‌فتحعلی ‌بیگی و کارگردانی میثاق ‌یوسفی با مدت ۱۰۰ دقیقه، همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۸:۳۰ در سالن شماره ۱ خانه ‌نمایش ‌مهرگان به صحنه می‌رود.

چشم‌ها چه را می‌بییند؟ نوکر شیطان و حُکم دل در تماشاخانه اهورا

نمایش چشم‌ها چه را می‌بینند؟ به نویسندگی، طراحی و کارگردان سلمان سامنی در تماشاخانه اهورا به مدت زمان ۷۰ دقیقه از ساعت ۲۱ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

نمایش نوکر شیطان به نویسندگی رسول بانگین و کارگردانی مهدی ‌وزوایی با مدت ۸۰ دقیقه، همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۹:۳۰ در تماشاخانه اهورا به صحنه می‌رود.

نمایش حُکم دل به نویسندگی سعید فرخی‌کجور و کارگردانی علی حسینی با مدت زمان ۶۰ دقیقه، همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۷ در تماشاخانه ‌اهورا به صحنه می‌رود.

میزبانی سپند از رویای خرگوش، قتا در کاخ، فروپاشی کامل جسم و قصه ظهر جمعه

نمایش رویای خرگوش به نویسندگی آران ‌شیخ ‌الاسلامی با طراحی و کارگردانی امیرمرتضی ‌تشرفی ساعت ۱۶:۳۰ با مدت زمان ۶۵ دقیقه در سالن شماره ۱ پردیس ‌سپند به صحنه می‌رود.

نمایش فروپاشی کامل جسم به نویسندگی آرش ‌سنجابی و کارگردانی الهه قاسم‌زاده با مدت ۷۰ دقیقه، همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۲۱ در سالن شماره پردیس تئاتر ‌سپند به صحنه می‌رود.

نمایش قتل در کاخ به نویسندگی مشترک جاناتان سی‌یر، هنری شیلدز و هنری لویز با ترجمه و کارگردانی پوریا جعفرپورکاشی ساعت ۲۱ در سالن شماره یک پردیس تئاتر سپند به صحنه می‌رود.

نمایش قصه ظهر جمعه به نویسندگی سیدمحمد ‌مساوات و کارگردانی راحله ‌شمس‌آبادی ساعت ۱۸:۳۰ با مدت زمان ۷۰ دقیقه در سالن شماره ۲ پردیس ‌سپند به صحنه می‌رود.

میزبانی مولوی از تلفات

نمایش تلفات به نویسندگی و کارگردانی علیرضا معروفی با مدت زمان ۵۰ دقیقه، همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۲۰ در سالن اصلی تماشاخانه مولوی به صحنه می‌رود.

دیوار چهارم با هیچکس جیمی نمی‌شه، پاراسایشگاه و از اینجا بِبُرید…

نمایش هیچکس جیمی نمی‌شه به نویسندگی برتن بوم گارنر، ترجمه شادی جلیلیان و کارگردانی حامد شایسته هر شب به جز شنبه‌ها ساعت ۲۱ به مدت زمان ۷۰ دقیقه به صحنه می‌رود.

نمایش پاراسایشگاه به نویسندگی آرتور ‌کوپیت، ترجمه عاطفه ‌پاکبازنیا و طراحی و دراماتورژی ارسلان ‌گل‌محمدی ساعت ۱۹ به مدت زمان ۷۵ دقیقه در مجموعه ‌تئاتر ‌دیوار ‌چهارم به صحنه می‌رود.

مجموعه ‌تئاتر ‌دیوار ‌چهارم از ۷ آذر میزبان نمایش از اینجا بِبُرید… به نویسندگی، طراحی و کارگردانی محمدامین ‌موذن با مدت زمان ۶۰ دقیقه خواهد بود. این اثر نمایشی همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۷:۳۰ به صحنه خواهد رفت.

جز آن دو نفر هیچکس باقی نمی‌ماند، پنگوئن، مرغ دریایی و چند پرنده، و نمایش مونولوگ P.O.V در عمارت نوفل‌لوشاتو

نمایش جز آن دو نفر هیچکس باقی نمی‌ماند به نویسندگی مشترک محمد ‌تات و حمیده محمدرضاپور با کارگردانی محمد ‌تات به مدت زمان ۷۵ دقیقه از ساعت ۱۸ در عمارت ‌نوفل‌لوشاتو میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

نمایش پنگوئن، مرغ دریایی و چند پرنده دیگر به نویسندگی منوچهر ‌رمضانی و کارگردانی میثم ‌عبدی دیگر نمایشی است که در عمارت ‌نوفل‌لوشاتو از ساعت ۲۰:۱۵ به مدت زمان ۸۰ دقیقه میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

نمایش مونولوگ P.O.V به نویسندگی و کارگردانی سعید طاهری‌راد با مدت زمان ۶۰ دقیقه، همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۶:۳۰ در عمارت ‌نوفل‌لوشاتو به صحنه می‌رود.

میزبانی تماشاخانه مهر از پیرزنی که در زمین خانه داشت

نمایش پیرزنی که در زمین خانه داشت به نویسندگی شهرام ‌کرمی و کارگردانی سروش ‌طاهری با مدت ۷۵ دقیقه، همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۸ در ‌تماشاخانه ‌مهر حوزه ‌هنری به صحنه می‌رود.

دستان پُر شهرازد با پنج نمایش؛ صندلی شماره ۱۳، اودو، هاری یا سرگذشت مردی که…، کمپانی مرگ و شترمرغ

نمایش صندلی شماره ۱۳ به نویسندگی و کارگردانی مجید ابراهیم‌زاده با مدت زمان ۶۵ دقیقه، همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۲۱:۳۰ در سالن صنوبر پردیس ‌تئاتر ‌شهرزاد به صحنه می‌رود.

نمایش او دو به نویسندگی مشترک گلناز ساکی و آرمان ‌شیرالی‌نژاد و طراحی و کارگردانی آرمان ‌شیرالی‌نژاد با مدت ۹۰ دقیقه، همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۷:۳۰ در ‌سالن ‌ارکیده پردیس ‌تئاتر ‌شهرزاد به صحنه می‌رود.

این اثر نمایشی درباره پیامدهای جنگِ ویتنام و برداشتی آزاد از بخش‌هایی از زندگیِ خصوصیِ اوریانا فالاچی، خبرنگار مشهور ایتالیایی، و مصاحبه‌های او با چند تن از رهبرانِ جهان است.

دیگر نمایش سالن گلایل پردیس تئاتر شهرزاد اثری است به نام هاری یا سرگذشت مردی که به هنگامه تولد هر دو دستش پر از خون بود با نویسندگی و کارگردانی افشین ‌زمانی که با مدت زمان ۹۵ دقیقه از ساعت ۲۰ سوم تا بیست و پنجم آذر میزبان مخاطبان خواهد بود.

نمایش کمپانی مرگ به نویسندگی و کارگردانی امیررضا ‌ملکی دیگر نمایشی است که در ‌سالن ‌صنوبر پردیس ‌تئاتر ‌شهرزاد از ساعت ۱۸ به مدت زمان ۷۰ دقیقه میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

نمایش شترمرغ به نویسندگی، طراحی و کارگردانی محمد ‌لهراسبی ساعت ۲۰:۱۵ با مدت زمان ۷۵ دقیقه در سالن ارکیده پردیس ‌تئاتر ‌شهرزاد به صحنه می‌رود.

تماشاخانه ملک میزبان نان، همه چیز می گذرد تو نمی گذری و دیپلمات

نمایش نان به نویسندگی و کارگردانی مهدی ‌کوشکی ساعت ۲۰ با مدت زمان ۹۰ دقیقه در تماشاخانه ملک به صحنه می‌رود.

نمایش همه چیز می گذرد تو نمی گذری به نویسندگی محمد ‌چرم‌شیر با طراحی و کارگردانی رضا ‌بهرامی به مدت زمان ۶۰ دقیقه از ساعت ۱۷:۳۰ در تماشاخانه ‌ملک میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

نمایش دیپلمات به نویسندگی، طراحی و کارگردانی محمد ‌رفیعی به مدت زمان ۶۵ دقیقه از ساعت ۱۹ در تماشاخانه ‌ملک میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

نمایش دیپلمات که به عنوان اثر برگزیده بیست‌وششمین جشنواره تئاتر استان تهران در سال جاری (۱۴۰۰) برای اجرای عمومی معرفی شده، جوایز برتر بخش‌های نمایشنامه‌نویسی، بازیگری مرد و بازیگری زن این رویداد را از آن خود کرد و در دو بخش کارگردانی و طراحی صحنه تقدیر شد.

رافلسیا و رستگاری با چکش در تماشاخانه شانو

نمایش رافلسیا به نویسندگی مشترک آرتمیز مشایخی، مهسا حکیمی و کارگردانی آرتمیز مشایخی در تماشاخانه شانو به مدت زمان ۵۵ دقیقه از ساعت ۱۹ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

نمایش رافلسیا بر اساس برداشتی آزاد از نمایشنامه پیکرزن همچون میدان نبرد در جنگ بوسنی اثر ماتئی ویسنی‌یک با ترجمه تینوش نظم‌جو شکل گرفته است.

نمایش رستگاری با چکش به نویسندگی و کارگردانی افسون ‌شکاری به مدت زمان ۷۰ دقیقه از ساعت ۲۱ در تماشاخانه شانو میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

تالار حافظ با اتاق روانی و هام

نمایش اتاق روانی به نویسندگی الناز ‌عطایی و کارگردانی مهدی ‌کاسه‌ساز ساعت ۱۹:۴۵ به مدت زمان ۱۰۰ دقیقه در تالار ‌حافظ به صحنه می‌رود.

تالار حافظ از ۸ آذر میزبان نمایش هام به نویسندگی عباس ‌عبدالله‌زاده و کارگردانی حسام‌الدین شریفی با مدت زمان ۷۵ دقیقه خواهد بود. این اثر نمایشی همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۸ به صحنه خواهد رفت.

تماشاخانه سنگلج میزبان بازگشت زنده‌نام علی سلیمانی به صحنه با خاموشان

نمایش خاموشان به نویسندگی سبا ‌سلیمانی با طراحی و کارگردانی زنده‌نام علی ‌سلیمانی و سهیلا ‌جوادی به مدت زمان ۶۵ دقیقه از ساعت ۱۸:۳۰ در تماشاخانه ‌سنگلج میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

زنده‌نام علی سلیمانی که ۲۱ مرداد۱۴۰۰ به دلیل ابتلا به بیماری کرونا دار فانی را وداع گفت، مهر و آبان ۹۸ این اثر نمایشی را که با مضمونی در ارتباط با پیاده روی اربعین در تماشاخانه مهر حوزه هنری به صحنه برد و حالا در نبود او خانواده‌اش با یاد و احترام نام وی این نمایش را به صحنه می‌برند.

نمایش ماهی رنگین‌کمان و گورخر سیاه در مرکز تئاتر کانون پرورش فکری

نمایش محیطی ماهی رنگین‌کمان جدیدترین تجربه زهرا مریدی در مقام کارگردان با متنی از امیرمحمد انصافی همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۵:۳۰ در سالن انتظار مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به صحنه می‌رود.

همچنین نمایش گورخر سیاه دیگر اثر نمایشی است که از ۷ آذر با مدت زمان ۴۰ دقیقه به کارگردانی شراره طیار ساعت ۱۷ در سالن تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان میزبان مخاطبان خواهد بود.

این نمایش با اقتباس از افسانه‌ای آفریقایی با همین نام، نوشته بربل مایا از سوی زهرا وثوق شیرایه ترجمه و برای مخاطب خردسال و کودک تولید شده است.

یوکایدی در جستجوی گنج با محوریت تئاتر تعلیمی، تربیتی و مشارکتی

آزمایشگاه تماشاگران تئاتر نارنجی در ادامه فعالیت‌‎های خود در راستای تئاتر پداگوژیک (تئاتر تعلیمی، تربیتی و مشارکتی) خارج از فضای سالن اجرا، دومین تجربه اجرایی گروه تولید نمایش خود با عنوان یوکایدی در جستجوی گنج به نویسندگی و کارگردانی سجاد آقابابایی را در فرهنگسرای نیاوران به صورت محیطی و به شکل سیار در محوطه باز مجموعه هنری نیاوران همه روزه از ساعت ۱۷ برای گروه سنی کودک اجرا می‎‌کند.

تالار محراب با چلچراغ، نظام‌آباد و دکتر کُشِلکُف

نمایش چلچراغ به نویسندگی زنده‌نام محمود استاد محمد و کارگردانی رضا علوی به مدت زمان ۶۰ دقیقه از ساعت ۱۹ در سالن جعفر والی تماشاخانه محراب میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

نمایش نظام آباد به نویسندگی کهبد ‌تاراج و کارگردانی محمدرضا اسکندری از ۷ آذر از ساعت ۱۸:۳۰ به مدت زمان ۷۵ دقیقه در سالن ‌استاد ‌جمیله ‌شیخی تالار ‌محراب به صحنه می‌رود.

نمایش کُشِلکُف به نویسندگی، طراحی و کارگردانی محمدمهدی جورابلو ساعت ۱۹:۱۵ با مدت زمان ۴۰ دقیقه در سالن هادی اسلامی تالار محراب به صحنه می‌رود.

تجربه هیاهو در خفقان در موسسه ‌فرهنگی ‌هنری ‌همای ‌سعادت

نمایش هیاهو در خفقان به نویسندگی و کارگردانی اشکان آبگون در موسسه ‌فرهنگی ‌هنری ‌همای ‌سعادت از ساعت ۱۹:۳۰ به مدت زمان ۵۰ دقیقه میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

هدیه سحرآمیز تالار هنر

همزمان با پایان یافتن کار بازسازی، نوسازی و به‌سازی تالار هنر نمایش هدیه سحرآمیز نوشته حمزه اقبالی و به کارگردانی مهدی خجستگی آغازگر اجراهای تالار هنر به عنوان تنها سالن اختصاصی تئاتر کودک ونوجوان است. این اثر نمایشی همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۸ با مدت زمان ۴۵ دقیقه میزبان مخاطبان است.

شنیدن زوزه سگ در تماشاخانه آژمان

نمایش زوزه سگ به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا ‌رجبی با مدت زمان ۵۰ دقیقه، همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۹:۳۰ در سالن شماره ۲ تماشاخانه ‌آژمان به صحنه می‌رود.

وقوع جُرم در سالن نمایش استاد خمسه

نمایش جُرم به نویسندگی بهزادصالحی و کارگردانی ابراهیم ابراهیمی ساعت ۱۹ با مدت زمان ۵۵ دقیقه در سالن نمایش استاد خمسه به صحنه می‌رود.

اقتباسی از فوئنتس در نمایش شب بخیر و روز به میزبانی تماشاخانه هیلاج

نمایش شب بخیر و روز… به نویسندگی و کارگردانی بابک حجری بر اساس رمان آئورا نوشته کارلوس فوئنتس به مدت زمان ۶۰ دقیقه از ساعت ۲۰:۱۵ در تماشاخانه ‌هیلاج میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

پات، پیک نیک در میدان جنگ و روی خط زمانی غیرمستقیم ‌در خانه ‌هنر ‌آبان

نمایش پات به نویسندگی حمیدرضا ‌قاسمی و کارگردانی غزل سلامی‌زاده ساعت ۲۱:۳۰ با مدت زمان ۵۵ دقیقه در مجموعه خانه هنر آبان به صحنه می‌رود.

نمایش پیک نیک در میدان جنگ به نویسندگی فرناندو ‌آرابال، ترجمه داریوش ‌مودبیان و کارگردانی مرتضی ‌درویش ساعت ۱۹ با مدت زمان ۴۵ دقیقه در مجموعه ‌خانه ‌هنر ‌آبان به صحنه می‌رود.

نمایش روی خط زمانی غیر مستقیم به نویسندگی سجاد ‌داغستانی با دراماتورژی و کارگردانی فرهنگ ‌روشنی ساعت ۱۷:۳۰ با مدت زمان ۶۰ دقیقه دیگر نمایشی است که مجموعه خانه هنر آبان به صحنه می‌رود.

نهال