«همه دزدها که دزد نیستند» ثابت می‌شود/ خروجی «افرا» و «پارکینگ»

سرپرست گروه تئاتر «پارکینگ» که به تازگی کارگاه «تئاتر چرا و چگونه» را برگزار کرد، قصد دارد نمایش «همه دزدها که دزد نیستند» اثر داریو فو را با حضور هنرجویان جوان این کارگاه روی صحنه ببرد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان شهاب‌الدین حسین‌پور بازیگر و کارگردان تئاتر و سرپرست گروه تئاتر «پارکینگ» که […]


سرپرست گروه تئاتر «پارکینگ» که به تازگی کارگاه «تئاتر چرا و چگونه» را برگزار کرد، قصد دارد نمایش «همه دزدها که دزد نیستند» اثر داریو فو را با حضور هنرجویان جوان این کارگاه روی صحنه ببرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان شهاب‌الدین حسین‌پور بازیگر و کارگردان تئاتر و سرپرست گروه تئاتر «پارکینگ» که به تازگی کارگاه «تئاتر چرا و چگونه» را برگزار کرده است، درباره این کارگاه و خروجی آن  گفت: کارگاه «تئاتر چرا و چگونه» به سرپرست و مدیریت بنده در مؤسسه هنرهای اجرایی «افرا»، با همکاری عمارت نوفل لوشاتو و با حضور ۱۸ هنرجوی ۱۵ تا ۲۰ سال برگزار شد. همچنین در این دوره محمد امیر یاراحمدی کارگاه «نمایشنامه‌نویسی / ‏‬ تئاتر و توسعه»، سعید ساحلی کارگاه «صدا و بیان بازیگر» و بهزاد جاودان‌فر هم کارگاه «بدن و حرکت» را در این دوره آموزشی برگزار کردند. کارگاه «تئاتر چرا و چگونه» در حوزه بازیگری و کارگردانی برگزار شد.

وی ادامه داد: این دومین بار است که کارگاه آموزشی برگزار می‌کنم که دوره‌ای ۹ ماهه داشت. دوره اول را در مؤسسه آموزشی «هنر هفتم» برگزار کردم که در پایان آن دوره که یک سال به طول انجامید نمایش «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» را با حضور هنرجویان جوان کارگاه در تالار مولوی به صحنه بردیم. حالا قصد داریم با هنرجویان کارگاه «تئاتر چرا و چگونه» نمایش «همه دزدها که دزد نیستند» اثر داریو فو را روی صحنه ببریم.

حسین‌پور درباره زمان و مکان اجرای نمایش «همه دزدها که دزد نیستند»، بیان کرد: قرار است این نمایش را از ۱۶ تیر تا ۴ مرداد در عمارت نوفل لوشاتو اجرا کنیم. امیدوارم مردم از اجرای این هنرمندان جوان دیدن کنند.

این کارگردان تئاتر درباره هدف از برگزاری کارگاه ۹ ماهه «تئاتر چرا و چگونه» اظهار کرد: هدف این است که بچه‌های شرکت کننده در کارگاه مباحث علمی، فنی و هنری تئاتر را آموزش ببینند ولی تمرکز من این است که اخلاق، منش و فضای تئاتر را درک کنند و به صورت حرفه‌ای تجربه به صحنه بردن یک نمایش و مراحل مختلف تولید اثر را ببینند.

سرپرست گروه تئاتر «پارکینگ» با اشاره به اینکه قصد برگزاری دوره سوم این کارگاه‌ها را هم دارد، تأکید کرد: قصد دارم در این کارگاه‌ها هنرجویان جوان بایدها و نبایدهایی را که یک فرد برای تئاتری شدن باید مدنظر داشته باشد، بدانند و با آن‌ها آشنا شوند. ضمن اینکه در گروه تئاتر «پارکینگ» تلاش داریم تا استعدادهای جوان را پیدا و وارد عرصه فعالیت و حرفه‌ای تئاتر کنیم.