همکاری دوباره «آیسو» با هنرمند اتریشی/کوارتت «کاسته» آلبوم می‌دهد

رهبر ارکستر «آیسو» در تشریح تازه ترین فعالیت های هنری خود از برنامه ریزی برای برگزاری یک کنسرت دیگر با رهبری مهمان پیتر زومر، آماده سازی آلبوم کوارتت «کاسته» و تولید یک آلبوم مستقل خبر داد. مازیار یونسی نوازنده، آهنگساز و رهبر ارکستر «آیسو» در گفتگو با سینما خراسان بیان کرد: پس از برگزاری کنسرت […]


رهبر ارکستر «آیسو» در تشریح تازه ترین فعالیت های هنری خود از برنامه ریزی برای برگزاری یک کنسرت دیگر با رهبری مهمان پیتر زومر، آماده سازی آلبوم کوارتت «کاسته» و تولید یک آلبوم مستقل خبر داد.

مازیار یونسی نوازنده، آهنگساز و رهبر ارکستر «آیسو» در گفتگو با سینما خراسان بیان کرد: پس از برگزاری کنسرت مرداد ماه ارکستر سمفونیک ایران – اتریش «آیسو» که به رهبری مهمان پیتر زومر با اجرای ساخته هایی از آمادئوس موتزارت، فرانتس شوبرت، یوزف هایدن، یوهان اشتراوس؛ آهنگسازان اتریشی و ساخته هایی از پیمان یزدانیان و نادر مشایخی از ایران همراه شد، خوشبختانه شاهد واکنش مثبتی از سوی مخاطبان بودیم که ما را بر آن داشت تا نسبت به برگزاری کنسرت دیگری اقدامات لازم را انجام دهیم. دراین راستا مشغول مذاکره و برنامه ریزی در این زمینه هستیم که بتوانیم شرایط برگزاری کنسرت را با رهبری ارکستر این هنرمند فراهم کنیم. البته هنوز محل برگزاری کنسرت به صورت دقیق مشخص نیست چرا که این امکان وجود دارد اجرا یا در تهران یا در شیراز میزبان علاقه مندان باشد.

رهبرارکستر «آیسو» گفت: بسیار خوشحالم که شرایط برگزاری این کنسرت به گونه ای بود که توانست با تلاش گروه اجرایی کنسرت و حضور آقای زومر به عنوان رهبر مهمان که آشنایی کاملی به موسیقی اتریش دارند، برنامه با کیفیتی را به مخاطبان ارائه دهد. کما اینکه به اعتقاد من فضای کار به گونه ای بود که کیفیت اجرا با اجراهایی که ما در کشورهای اروپایی دیده ایم و شنیده ایم واقعا برابری می کرد که امیدوارم چنین فضایی در کنسرت های پیش روی ما استمرار داشته باشد.

وی ادامه داد: پروژه دیگری که مدتی است روی آن کار می کنم و امیدوارم شرایط به گونه ای فراهم شود که بتوانیم آن را با همراهی ارکستر «آیسو» روی صحنه ببرم اجرای آثار منتخب موسیقی دهه ۷۰ میلادی برای ارکستر است که برای من پروژه بسیار مهمی محسوب می شود و فکر می کنم اگر بتوانیم برنامه ریزی مناسبی روی انتخاب و تنظیم قطعات داشته باشیم مخاطبان شاهد برگزاری یک کنسرت بسیار متفاوت از ارکستر «آیسو» خواهند بود. ما تمام تلاش خود را انجام می دهیم تا در این برنامه شرایط به گونه ای فراهم شود که بتوانیم یک مجموعه آثار با کیفیت را در اختیار مخاطبان سخت گیر موسیقی قرار دهیم که بتواند رضایت آنها را پس از خروج از تالار فراهم کند.

این نوازنده پیانو که طی سال ها با کوارتت «کاسته» از مجموعه های پرطرفدار و شناخته شده موسیقی تلفیقی به فعالیت در عرصه موسیقی ادامه می دهد، به فعالیت های جدید این گروه نیز اشاره کرد و در پایان صحبت هایش گفت: مدتی است پروژه جدیدی را با کوارتت «کاسته» آغاز کردیم که هم اکنون در مراحل پایانی آهنگسازی و تنظیم کارها هستیم و فکر می کنم اگر مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد تازه ترین آلبوم کوارتت «کاسته» امسال روانه بازار موسیقی می شود. البته من در کنار اینها کار دیگری را نیز به عهده دارم که مربوط به انتشار آلبومی در قالب تک نوازی پیانو به آهنگسازی، نوازندگی و تنظیم خودم است که طی ماه های آینده توسط نشر «هرمس» به مخاطبان ارائه می شود.

ارکستر سمفونیک «آیسو» (ایران-اتریش) از جمله مجموعه های فعال حوزه موسیقی است که از سال ۱۳۸۵ در انجمن فرهنگی اتریش در تهران کار خود را آغاز کرد. مدیریت هنری این مجموعه بر عهده کریستیان شولتز نوازنده ویولنسل و رهبر ارکستر اتریشی است که خود به عنوان مدیر اجرایی ارکستر سمفونیک وین، رهبر ارکستر در مدرسه موسیقی موتزارت در وین و نیز مدیر سری کنسرت های «نوسانات» مشغول به کار است. برگزاری چندین کنسرت در فستیوال ها و رویدادهای مهم داخلی و خارجی، برگزاری کارگاه های آموزشی، سمینارها و مسترکلاس های نوازندگی از فعالیت های دیگری است که در این مجموعه موسیقایی انجام می شود.