هوشیار خیام در تالار وحدت رسیتال تک نوازی پیانو برگزار می کند

رسیتال تک نوازی پیانو توسط هوشیار خیام در سی و چهارمین دوره جشنواره موسیقی فجر در تاریخ ۲۹ بهمن میزبان علاقه مندان موسیقی است. به گزارش سینما خراسان، هوشیار خیام با اعلام این خبر گفت: این اجرا در اصل یک رسیتال تک نوازی پیانو است که قرار است به دو بخش با نام شناخته‌ها و […]


رسیتال تک نوازی پیانو توسط هوشیار خیام در سی و چهارمین دوره جشنواره موسیقی فجر در تاریخ ۲۹ بهمن میزبان علاقه مندان موسیقی است.

به گزارش سینما خراسان، هوشیار خیام با اعلام این خبر گفت: این اجرا در اصل یک رسیتال تک نوازی پیانو است که قرار است به دو بخش با نام شناخته‌ها و ناشناخته‌ها تقسیم شود. بخش‌ها توسط من نامگذاری شده و در اولین بخش، قرار است قطعه‌هایی از آثار آهنگساز فقید آلمانی، یوهان سباستین باخ اجرا شود چرا که او بنیان گذار موسیقی کلاسیک در غرب است و به همین دلیل تصمیم گرفتم با نواختن قطعه‌های باخ، شنونده و مخاطبان عام موسیقی را با کارهای او بیشتر آشنا کنم.

این موزیسین با تاکید بر اینکه با این کار می‌خواهد مخاطبان را با موسیقی کلاسیک غرب بیشتر آشنا کند، گفت:« دوست دارم در این اجرا مخاطبان متوجه شوند که موسیقی کلاسیک غرب چقدر می تواند از نظر مقامی با موسیقی دستگاهی ایران قرابت داشته باشد. من در بخش دوم این کنسرت تصمیم دارم تا قطعه‌هایی از موسیقی آهنگسازان قرن ۲۰ را اجرا کنم که مشخصا دبوسی و راول دو آهنگساز مهمی هستند که آثارشان اجرا می شود.

رسیتال تک نوازی پیانو توسط هوشیار خیام ساعت ۲۱:۳۰ روز ۲۹ بهمن ماه درتالار وحدت اجرا خواهد شد.