«پارازیت» جایزه سیدنی را هم برد/ درخشش «رستم و سهراب» استرالیایی

فیلم تحسین‌شده سینمای کره پس از موفقیت در جشنواره کن موفق شد جایزه جشنواره فیلم سیدنی را هم به فهرست افتخاراتش اضافه کند. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، «پارازیت» ساخته کارگردانی از کره‌جنوبی که کمدی درامی سیاه و برنده نخل طلای کن امسال است، دیروز به عنوان برنده اصلی […]


فیلم تحسین‌شده سینمای کره پس از موفقیت در جشنواره کن موفق شد جایزه جشنواره فیلم سیدنی را هم به فهرست افتخاراتش اضافه کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، «پارازیت» ساخته کارگردانی از کره‌جنوبی که کمدی درامی سیاه و برنده نخل طلای کن امسال است، دیروز به عنوان برنده اصلی جشنواره فیلم سیدنی انتخاب شد.

بونگ جون-هو کارگردان این فیلم پس از بردن جایزه ۶۰ هزار دلاری استرالیا (۴۱ هزار دلار آمریکا) از این جشنواره و تماشاگران خاص آن تشکر کرد و گفت: این معنادارترین جایزه برای من است. اینجا شهری زیبا، سینمایی زیبا و با زیباترین تماشاگران دنیاست.

این فیلم اکنون پس از سه هفته نمایش بیش از ۶۰ میلیون دلار در دنیا فروش کرده است.

جایزه مستند سیدنی به «او کسی که باید دوست داشته شود» به کارگردانی اریکا گلین رسید.

«همه این مخلوقات» نیز جایزه فیلم کوتاه این جشنواره را از آن خود کرد.

جایزه انیمیشن این جشنواره به «سهراب و رستم» ۱۴ دقیقه‌ای ساخته لی ویتمور اهدا شد. این انیمیشن درباره تاثیر این داستان حماسی ایرانی بر دانش‌آموزان استرالیایی است.

این جشنواره از ۵ تا ۱۶ ژوئن برگزار شد و در حالی که برندگان جوایز منتخب داوران را معرفی کرده است، برای انتخاب فیلم منتخب مردم تا چهارشنبه وقت داده است.