«پاپلی» به جشنواره مردم شناسی مسکو می‌رود

مستند «پاپلی» در بخش اصلی جشنواره مردم شناسی مسکو حضور پیدا می کند. به گزارش سینما خراسان، مستند «پاپلی» به کارگردانی مهدی زمانپور کیاسری در بخش اصلی جشنواره مردم شناسی مسکو حضور پیدا می کند. این جشنواره که هر ۲ سال یکبار برگزار می شود امسال با عنوان «دوربین میانجی» توسط گروه اساتید دپارتمان مردم […]


مستند «پاپلی» در بخش اصلی جشنواره مردم شناسی مسکو حضور پیدا می کند.

به گزارش سینما خراسان، مستند «پاپلی» به کارگردانی مهدی زمانپور کیاسری در بخش اصلی جشنواره مردم شناسی مسکو حضور پیدا می کند.

این جشنواره که هر ۲ سال یکبار برگزار می شود امسال با عنوان «دوربین میانجی» توسط گروه اساتید دپارتمان مردم شناسی دانشگاه مسکو در تاریخ ٢۴ تا ٣٠ ژوئن برابر با ۳ تا ۹ تیرماه برگزار می‌شود. این گروه که به اختصار cva نام دارد از سال ۱۹۹۱ میلادی مصادف با سال ۱۳۷۰ شمسی در مسکو شکل گرفته و بر تجربه های دیداری سبک زندگی مردم در سراسر دنیا تمرکز دارد.

مستند های پذیرفته شده در این جشنواره نیز بایستی با تمرکز بر همین محور ساخته شده باشند.

«پاپِلی» به زبان مازندرانی به معنای پروانه و این فیلم برشی از زندگی خانواده ای در شمال کشور است که پدر این خانواده ۲۵ سال پیش بر اثر حادثه ای از درخت سقوط می کند و قطع نخاع می شود. او برای چیدن شاخ و برگ برای احشام خود از درخت بالا رفته بود اما این اتفاق برای او افتاد و همسر و دختر این شخص در طول این سال ها از او نگهداری می کنند.

پخش کننده فیلم، علیرضا شاهرخی است.

«پاپلی» قبلا نیز در جشنواره های دیگر داخلی و خارجی حضور داشته است.