چهارمین روز جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان در مشهد/ از «اینجا خانه من است» تا «منطقه پرواز ممنوع»

به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان، چهارمین روز جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان در مشهد با اکران دو فیلم «اینجا خانه من است» در سانس ۱۸ و «منطقه پرواز ممنوع» در سانس ۲۰ در سینما سیمرغ مشهد دنبال می‌شود. «اینجا خانه من است» به کارگردانی خیرالله تقیانی پور با مضمون جنگ و دفاع مقدس، داستان […]

به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان، چهارمین روز جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان در مشهد با اکران دو فیلم «اینجا خانه من است» در سانس ۱۸ و «منطقه پرواز ممنوع» در سانس ۲۰ در سینما سیمرغ مشهد دنبال می‌شود.

«اینجا خانه من است» به کارگردانی خیرالله تقیانی پور با مضمون جنگ و دفاع مقدس، داستان ورود نیروهای بعثی به خرمشهر و مقاومت نیروهای مردمی، نظامی و انتظامی در برابر نیروهای مهاجم را روایت می‌کند.

کامبیز دیرباز، علی سلیمانی، لیندا کیانی، مارال فرجاد، مصطفی ساسانی، جواد پورزند، مرتضی شاه کرم، علی غابشی، حسین شفیعی، محمد شکری و مهدی پناهی بازیگران این فیلم هستند.

در ادامه و در سانس ۲۰، فیلم «منطقه پرواز ممنوع» با محوریت شهدای مدافع حرم به روی پرده می‌رود. این فیلم تاکنون در اصفهان با استقبال مخاطبان مواجه و به سانس فوق العاده نیز کشیده شده است.

فیلم ماجراجویانه «منطقه پرواز ممنوع» روایتگر داستان سه نوجوان است که در حین آماده‌ شدن برای مسابقه ساخت پهپاد، با پیدا شدن یک یوزپلنگ در حوالی محل زندگیشان، وارد مسائل و درگیری‌های مختلف و مهیجی می‌شوند.

این فیلم به نویسندگی و کارگردانی امیر داسارگر و تهیه کنندگی حامد بامروت نژاد است و هادی حجازی فر، محمد فیلی، متین‌پاکزاد، متین کرمانی، علیرضا اکبری، علی ذکریایی، زین العابدین تقی پور و بهار نوحیان از جمله بازیگران هستند.